Sinop’taki 2 Limanda 6 Köpek Ölü Halde Bulundu: “10 Gündür Yetkilileri Arıyoruz, Ancak Kimse Arkalama Etmedi”

MUSTAFA YIRTIKÇA

Sinop’un Türkeli ilçesindeki Helaldı Limanı ile Ayancık ilçesindeki İstifan Limanı’na demir atan balıkçılar, 6 köpeği sönük halde buldu. Limanlardaki başka köpeklerin birlikte cavlamak amacıyla olduğu belirten balıkçı Serbülent Garip, “Kısaca 10 gündür buradayız. Burada köpekler ölüyor. 10 gündür yetkilileri arıyoruz, ancak kimse yardım etmedi” dedi.

Sinop’un Türkeli ilçesindeki Helaldı Limanı ile Ayancık ilçesindeki İstifan Limanı’nda 6 köpek sönük halde bulundu. Limanlara demirleyen balıkçılar yetkililerden müzaheret istedi.

Ayancık ve Türkeli limanlarına çipo atan balıkçılardan Serbülent Sahipsiz, 6 köpeği geberik halde bulduklarını, başka köpeklerin da cavlamak amacıyla olduğunu belirterek, “Tahminî 10 gündür buradayız. Burada köpekler ölüyor. 10 gündür yetkilileri arıyoruz, fakat kimse müzaheret etmedi. 6 parça çocuk köpek telef oldu. Yazık değil mi? Yetkililerden haddinden fazla evgin arkalama istiyoruz” diye konuştu.

Ayancık Belediye Reisi Hayrettin Kaya ise “Bize elan evvel hakeza bire bir murat gelmedi. Tığ, hayvan sever tıpkı belediyeyiz. Çarçabuk o limana grup gönderiyorum” dedi.

Türkeli Helaldı Muhtarı Hayri Gürleyen bile “Bizim barınağımız yok. Henüz önceki hususi yönetim ve kaymakamlıktan melce dilek ettik, ancak bir sonuca ulaşamadık. Bura köy. Türkeli Belediyesi çabucak ilçe merkezindeki köpekleri alıyor” diyerek konuştu.

Share: