Şişman Temas Partisi Genel Başkanı Destici, Hakkari’de konuştu

Iri Angajman Partisi Umumi Başkanı Mustafa Destici, “Bu kardeşliğimizi de kimsenin bozmasına vesile vermedik, imdi dahi vermeyeceğiz.” dedi.

Program ve açılışlara akmak üzere Hakkari’nin Yüksekova ilçesine gelen Destici, Selahattin Eyyubi Hava Meydanı çıkışında, kendisini davul zurnayla karşılayanlarla halay çekti.

İlçede bulunmaktan mutluluk duyduğunu rapor eden Destici, “Kürt’ü, Türkmen’i, Arap’ı, Alevi’si, Sunni’si hepimiz aynı milletin evladıyız. Bunu kimsenin de bozmasına punt vermeyeceğiz. Bugün burada bile bunun bin nişanesini görmüş olduk.” diye konuştu.

Selahattin Eyyubi Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda “Yüksekova buluşması ve katılım” programına katılan Destici, yaptığı konuşmada, bu bölgede devletin, milletin yüzlerce şehit verdiğini, binlerce insanın kaybedildiğini söyledi.

Tüm şehitlere rahmet dileyen, görevdeki düzenlilik güçlerine esenleme gönderen Destici, şöyle bitmeme etti:

“Bu izzet, bu ülke, bu budun o ailelerin, o güvenlik korucularımızın yani devletinin varlığının, ülkesinin bütünlüğünün, milletinin istiklalinin ve istikbalinin yanı sıra duran hiçbir vatan evladını unutmaz, unutmayacak ve unutturmayacağız. Renklerimiz, ilmeklerimiz, nakışlarımız, etnik kökenlerimiz, mezhebi anlayışlarımız, memleketlerimiz, bölgelerimiz değişik amma hepimiz tıpkısı kilimin desenleriyiz ve hepimiz ayrımsız milletin evladıyız, hepimiz tıpkı dinin mensubuyuz, bire bir kıbleye dönen, bire bir secdeye çıban koyan kardeşleriz. Bu kardeşliğimizi da kimsenin bozmasına okazyon vermedik, bundan sonra dahi vermeyeceğiz.”

“Bizim uğraş ettiğimiz terörle alay malay siyasal bölücülerdir”

Yıldırı örgütlerinin kargaşa süresince lacerem rantlar elde ettiğini ve birçok hayatları üzücü ettiğini genişlik bol bölge insanının bildiğini, devlet amacıyla en nazik tehlikelerden birinin siyasi bölücüler olduğunu bildiren Destici, şöyle konuştu:

“Iş ideoloji değildir. İdeolojiler dirimsel, geçer akçe. Bunlar ayrışma aracıdır. Bizim savaş ettiğimiz terörle birlikte siyasi bölücülerdir. Allah’a hamdolsun. İnsanımız Kürt’ü, Türkmen’i, Arap’ı ile bugüne büyüklüğünde buna müsaade etmedi, artık de müsaade etmeyeceğine candan inanıyorum. Bu salonu dolduran kardeşlerim bunun ispatıdır. Özellikle bölgemiz almak üzere cümle Türkiye’birlikte faal kardeşlerimize soruyorum. Kim 7-8 yıl öncesine kaçmak lazım, ki anlaşmazlık ister, kim ahiret yolculuğu ister, kim koku lazım, kim yaş icap? Fakat ve fakat Emperyalistlerin uşağı teröristler lüzum, Emperyalistler lazım. Hangi üzere lazım Emperyalistler? Sömürmek amacıyla lüzum.”

Ülkenin 40 yıldır terör belasıyla uğraştırıldığını hatırlatan Destici, “Bizi da terör ve terör örgütleri aracılığı evet üstelik vasıtasıyla edep etmeye, hizaya getirmeye ve istediklerini akseptans ettirmeye çalışıyorlar. Amma bu büyük Türk milleti Kürt’ü, Türkmen’i, Çerkez’i, Arap’ı, Laz’ı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin hep vatandaşları bugüne kadar buna izin vermedi, çıktı birlikte sizlerin desteğiyle asla ve kata izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Destici, teröre rağmen Türkiye’nin anbean büyüyüp güçlendiğini, bütün mazlum coğrafyaların kurtuluş olarak Türkiye’yi gördüklerini vurguladı.

Barışın, güvenliğin olmadığı yerde mutluluk ve huzur olmayacağını belirten Destici, “Eğer tıpkısı yerde varlık ve mutluluk arıyorsan geçmiş orada yiğitlik olacak, sulh, muadele olacak. İşte biz bunları savunuyoruz. Terör zımnında bölge insanı birlikte bölgeye yatırım fora etmek istemiyordu. Çünkü şantiyeleri basılıyordu, dağlarda efsanevi sürülerini öldürme ediyorlardı, kaçırıyorlardı, ekinleri yakıyorlardı. Demincek erinç, çekinmezlik, sulh var. Demincek tümce rahatlıkla esnaflığını yapıyor. Deminden bütün ferah ferah dağlarda hayvan yetiştiriyor, tarımını, ticaretini yapıyor, enerji üretiyor, fabrikasını, dükkanını açıyor. Onun üzere biz bunu sürekli ağıl haberdar etmek zorundayız.” dedi.

Türkiye’nin defans endüstri başta kalkışmak üzere enerji yatırımlarında ve özge alanlarda şişman adımlar attığına belen fail Destici, Karadeniz’dahi bulunan gaz ile ülkenin enerjide dışa bağımlılığının azalacağını tabir etti.

“(EYT) Hayırlı, bol olsun”

Türkiye’nin çarkıt Türkiye olmadığını, imdi sözü geçen ve ilkin Amerika atılmak üzere toptan güçlere ‘Ego varım’ diyen ayrımsız büyüklük olduğunun altını çizen Destici, şunları kaydetti:

“Ne terör örgütü, hangi terör örgütünün uzantıları asla ve kata sizin temsilcileriniz değildir. Tığ onların yapısını biliyoruz, Meclis’teki milletvekillerini biliyoruz. Çoğunun bu milletin aslı astarıyla alakasının olmadığını biliyoruz. Dinimizle ilgilerinin olmadığını biliyoruz. Stabil çoğunun ateist, farmason ve Avrupa’nın kölesi ya bile onun hizmetinde olduğunu da biliyoruz. Onların içindeki bazılarının Hınçak, Taşnak artıkları olduğunu de biliyoruz. Katiyen yürekten değiller. Bizden olan birisi LGBT’yi savunabilir mi? Bizim inancımız, kültürümüz buna hangi diyor? Bunu savunan, elbette benim Müslüman, dindar Kürt kardeşimin, mıntıka insanının temsilcisi olanaklı. Burada tıpkısı çarpıklık, aynı butlan yok mu? Halkımızın içinde talepleri olan kesimler var. Hükümetimiz, devletimiz, Topluluk İttifakı’mız bunları bir bir karşılıyor. Esbak birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız emeklilikte hoşnutluk takılanlarının bu sorununun çözüldüğünü açıkladı. Ego başta Cumhurbaşkanımız olmak için, ilişkin bakanımıza ve emeği güzeşte herkese milyonlarca emeklilikte hoşnutluk takılan kardeşim ve vatandaşım yerine teşekkür ediyorum. Yavuz, mübarek olsun.”

Partiye örgen olanlara rozet taktıktan sonra Cengiz Topel Caddesi’nde partisinin İlçe Başkanlığı binasının açılışını eden Destici, partililerle bir araya geldi.

MÜSİAD Şubesi’ni, çarşı merkezinde esnafı, Ilçebay Ömer Çimşit’i görüşme fail Destici, İpek Yolu’ndaki ayrımsız otelde yetinme önderleri ve sivil sosyete kuruluşlarıyla tıpkı araya geldi.

Share: