Sivas haberi | Sivas’ın “Hobbit evleri”hangi ecnebi turist ilgisi artıyor

Sivas Belediyesinin “Hobbit evleri”nden esinlenerek düz yazı ettiği keyif evlerini ecnebi turistler da tercih ediyor.

Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı’nda kâin, toprağa batmış ilginç mimarisiyle dikkati calip 23 ocak, tatil ayırmak talip ziyaretçilerine doğayla bağırsak içe, otel konforunda konaklama imkanı sunuyor.

İçerisinde mutfak, salon, yatak odası, cağ bölümleri olan ve benzeri ailenin gelişigüzel kalem ihtiyacını karşılayan evler, sonuç dönemde yerli turistlerin birlikte yabancı ziyaretçilerden yoğun talep görüyor.

İşletmeci Mehmet Çoştanoğlu, AA muhabirine, Kovid-19 döneminde evleri kapsamlı tadilattan geçirdiklerini söyledi.

Salgının arkası sıra dar içinden ve dışından haddinden fazla yoğun dilek gelmeye başladığını ve yüzde 100 doluluğa ulaştıklarını anlatan Çoştanoğlu, şöyle konuştu:

“Müşterilerimizin bütünü buradan çokça mutlu ayrılıyor. Onların mutluluğunu görünce vermiş olduğumuz emekler bizleri mutlu ediyor. Gelenler ilk etapta evleri epey sanıyor. Evlerin içerisine girdikleri ant, ne kadar bereketli olduğunu görüyorlar. Bura parçalanmamış benzeri ev ortamı, insanlar aileleri ile geldikleri amacıyla bahtiyar, erinçli ayrılıyor. Bunu de müşterilerimize yaşattığımız üzere bizler üstelik bahtiyar oluyoruz. Evlerimizde Almanya, Rusya, Ukrayna, İran, Bulgaristan, Belarus ve Yunanistan’dan mevrut misafirlerimiz var. Misafirlerimizin sayısı dönem geçtikçe artıyor. Mümasil illerden ve Türkiye’nin ayrı ayrı bölgelerinden kırıcı umu var. Türkiye’den sunma çokça bağ Antalya yoluyla.”

“Burada doğayla çöz içeyiz, tavuklar, tavşanlar var”

Belarus’tan mevrut Yanina Rouda, “Başlangıçta ‘Yüzüklerin Efendisi’ filmini izledik. Onunla ilişkin olduğu için değişik konaklama yerlerine tek bakmadık ve burayı tercih ettik. Burada doğayla çöz içeyiz, tavuklar, tavşanlar var. Çok ayrımlı benzeri düz, çok mutluyum. Havası çokça saf, evler ısıdam.” dedi.

İstanbul’dan dinlence üzere gelen Oktay Koçkan, Sivas’a geldikleri zaman adamakıllı aynı yerde konaklamak istediklerini belirterek, “Değişik, mutat sıfır tıpkısı yerde ara vermek istedik. Araştırmalarımız böylelikle burayı gördük. İyi kim buraya gelmişiz. Doğayla çöz içeyiz. Evlerin konumu haddinden fazla evire çevire, çokça bozulmamış, çok memnunuz.” ifadelerini kullandı.

Evlerin ününü duyunca Malatya’dan geldiğini anlatan Mehmet Yüksel, beklediğinden daha pir benzeri ortamla karşılaştığını dile getirdi.

Kayseri’den gelen Tamer Dumrul, “Çokça memnun kaldık. Mimarisi, çokça adamakıllı. Parçalanmamış aynı karı ortamı, zat evimizde gibiyiz, çokça rahatız.” diye konuştu.

Share: