SOCAR Türkiye’den deprem bölgesindeki 5 kente akaryakıt desteği

SOCAR Türkiye, yer sarsıntısı bölgesindeki 5 ilde neşelilik gösteren cankurtaran, itfaiye aracı araçları, AFAD ve başka resmi kurumların arama kurtarma araçlarına ücretsiz akaryakıt desteği sağladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, sarsıntı bölgesindeki müstacel ihtiyaçların belirleme ve temini üzere SOCAR Türkiye’nin çalışmalarına geceli gündüzlü bitmeme ettiği belirtildi.

Bu kapsamda, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’daki bazen istasyonlardan cankurtaran, itfaiye aracı araçları, AFAD ve başka resmi kurumların taharri istirdat araçlarına ücretsiz benzen ve mazot sağlandığı kaydedilen açıklamada, “Arama istirdat araçlarına sadık yetenek ile yeryüzü çabuk şekilde bindi sağlayabilmemiz üzere yer sarsıntısı bölgesindeki vatandaşlarımızın bireysel araçlarının yakıt ihtiyaçlarının ücretsiz karşılanması cins olmayacaktır. İstasyonlarımızın telefonlarının ulaşılabilir olması önem en etmektedir. Bu uzanım dışında yapılan aramaların ulaşması müstelzim emanet ve kurumların erişimini engelleyeceğini ve kurtarma çalışmalarını aksatabileceğini önemle uyarmak isteriz.” ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu araçlara 5 kentte ücretsiz akaryakıt ikmali yapacak istasyonların bilgileri şöyle:

“Hatay Dörtyol İlçesi Hidayet Yer Yağı, Gaziantep Şehitkamil İlçesi Özemin Petrol, Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Saylak Yer Yağı, Kahramanmaraş Türkoğlu İlçesi Nempet Mahrukat, Adıyaman Minval And Dereci Petrol, Adıyaman Kahta İlçesi Erdoğanlar Petrol, Şanlıurfa Eyyübiye İlçesi Akkuş Yer Yağı, Şanlıurfa Eyyübiye İlçesi Bakır Petrol, Şanlıurfa Bozova İlçesi Cankarataş Petrol, Şanlıurfa Birecik İlçesi Özacarlar Yer Yağı.”

Share: