SOCAR Türkiye’den hareket bölgesindeki 5 kente akaryakıt desteği

SOCAR Türkiye, zelzele bölgesindeki 5 ilde faaliyet gösteren cankurtaran, itfaiye aracı araçları, AFAD ve sair resmi kurumların kontrol istirdat araçlarına ücretsiz akaryakıt desteği sağladığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada, deprem bölgesindeki ivedili ihtiyaçların tespit ve temini için SOCAR Türkiye’nin çalışmalarına kesintisiz devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’daki bazı istasyonlardan cankurtaran, itfaiye aracı araçları, AFAD ve değişik resmi kurumların taharri istirdat araçlarına ücretsiz benzen ve süt sağlandığı kaydedilen açıklamada, “Kontrol istirdat araçlarına mecbur yetenek ile sunu hızlı şekilde bindi sağlayabilmemiz üzere yer sarsıntısı bölgesindeki vatandaşlarımızın bireysel araçlarının mahrukat ihtiyaçlarının ücretsiz karşılanması türlü olmayacaktır. İstasyonlarımızın telefonlarının ulaşılabilir olması ehemmiyet en etmektedir. Bu kapsam dışında yapılan aramaların ulaşması müstelzim kişi ve kurumların erişimini engelleyeceğini ve kurtarma çalışmalarını aksatabileceğini önemle anımsatmak isteriz.” ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu araçlara 5 kentte ücretsiz akaryakıt ikmali yapacak istasyonların bilgileri şöyle:

“Hatay Dörtyol İlçesi Hidayet Petrol, Gaziantep Şehitkamil İlçesi Özemin Petrol, Kahramanmaraş Onikişubat İlçesi Saylak Petrol, Kahramanmaraş Türkoğlu İlçesi Nempet Mahrukat, Adıyaman Forma And Dereci Yer Yağı, Adıyaman Kahta İlçesi Erdoğanlar Yer Yağı, Şanlıurfa Eyyübiye İlçesi Akkuş Petrol, Şanlıurfa Eyyübiye İlçesi Bakır Petrol, Şanlıurfa Bozova İlçesi Cankarataş Petrol, Şanlıurfa Birecik İlçesi Özacarlar Yer Yağı.”

Share: