Sokakta sâdır çatışmada yoldan geçen tüvana öldü, firari meşkûk tutuklandı

Adana’da iki kol ortada sokakta çıkan silahlı kavgada yoldan geçe yaralanan iki şahıstan biri hayatını kaybetti. Yakalanan firari kuşkulu tutuklandı.

Edinilen bilgiye bakarak görüngü, 29 Mart 2019’da saat 23.30 sıralarında Seyhan ilçesi Kuruköprü Mahallesi’ndeki bir barın uğrunda meydana geldi. Kentte geriz oynatma ve pislik yoluyla borçlandırarak nahak algı elde etme suçlarını işlediği belirlenen tevhit suç örgütü üyesi Mustafa Karademir (31) ile Büyük İbrahim Demirkol (31), İnönü Caddesi’ndeki bara baskına gitti. Çıkan silahlı kavgada Karademir ve Demirkol’un silahından çıkan kurşunlar, olayla ilgisi olmayan Ömer İmre (36) ve Tuncay Bozdoğan’a huruç etti. İmre ve Bozdoğan kanlar zarfında yere yığılırken, saldırganlar ise otomobile binip, kaçtı.

Yaralanan İmre ve Bozdoğan, çevredekiler yoluyla yakındaki hususi bire bir hastaneye kaldırıldı. Durumu vahim olan İmre, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamazken, Bozdoğan ise tedavisinin ardından taburcu edildi. Olay yerinde inceleme özne polis güçleri, çokça sayıda yersiz kovana rastladı. Olayla ilişkin soruşturmayı sürdüren Kıya Kesim Amirliği ekipleri, Karademir’i gözaltına alırken, Demirkol’un ise izine rastlayamadı. Karademir, gönderme edildiği adliyede tutuklandı.

Kıya polisi, silahlı saldırının işlendiği günden bu yana firari olan Demirkol’un, bir arkadaşının Yüreğir ilçesi Karacaoğlan Mahallesi’ndeki evinde saklandığını belirledi. Yapılan çalışmada Demirkol’un yakalanmamak üzere sık sık bulunak değiştirdiği, hiçbir amme kurumuna başvurmadığı tayin edildi. Cerrahi Müdahale için harekete sabık ekipler, bahis konusu adrese dominant düzenledi. Gözaltına alınan Demirkol’un, ‘hırsızlık’, ‘yağma’ ve ‘kişiyi hürriyetinden mahrum kılma’ suçlarından 11 yıl 7 ay kodes ile 9 bin lira mülk cezasıyla arandığı öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye atıf edilen Şanlı İbrahim Demirkol, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. – ADANAShare: