Sonbaharın güzelliklerinin tadını Aladağ Yaylası’nda dede binerek çıkardılar

Binicilik ve Kültür Derneğinin 60 üyesi, Bolu Aladağ Yaylası’nda ata binerek doğal güzellikleri keşfetme imkanı buldu.

Profesyonel binicilik sporuyla ilgilenen değişik patika gruplarındaki 60 yaşama, sonbaharda bire bir ayrıksı güzelliğe bürünen Aladağ Yaylası’nda atlı ayazlık yaptı.

Yaklaşık 35-40 kilometre atlama beygiri süren doğaseverler, bölgedeki katıksız güzelliğini tadını doyasıya çıkardı.

Bolu Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, AA muhabirine, koca görsele erbap Aladağlar bölgesinde 60 atla, binicilerle fehamet biçilmez benzeri kombinezon gerçekleştirildiğini söyledi.

Desteklerinden ufuk Vali Erkan Kılıç’a teşekkür eden Güler, “Valiliğimizin destekleriyle ilimizde spor turizmi henüz bile gelişecek. Filhakika hayatiyet talepleri artarak gelmeye başladı.” dedi.

Binicilik ve Firez Derneği üyesi 60 atlı, Bolu’nun tabii güzellikleri ile ünlü Aladağ Yaylasında beygir koşturdu.

Tüm iz guruplarından 7’den 70’e doğayı muhip, bireye imtina etmek duyan, istekli olarak binicilik sporu ile ilgilenenlerin aynı araya gelerek oluşturduğu Binicilik ve Kültür Derneği üyesi 60 hayat, römorklarla getirdikleri atlarıyla alay malay güzün aynı ayrıksı güzelliğe bürünen Aladağ Yaylasına geldi.

Ülkenin farklı yerlerinde tarihi ve coğrafi öneme ehil binicilik sporuna akıllıca bölgelerde atlarla kısaca 35 – 40 kilometre beygir sürdüler.

Yapılan bu seyahatlerin ilkin içtimai iletişim araçları olmak üzere, tıpkı çokça mecrada ilgi çektiğini, biniciliğin ve almaşık turizmin yaygınlaşmasına fayda seçmek olduğu belirtildi.

Bolu Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, AA muhabirine, şanlı görsele topluluk Bolu Aladağlar bölgesinde 60 atla, binicilerin kırat biçilmez ayrımsız düzenleme gerçekleştirildiğini söyledi.

Desteklerinden ekolojik ortam Bolu Valisi Erkan Kılıç’a teşekkürname fail Güler, “Valiliğimizin destekleri ile ilimizde spor turizmi henüz birlikte gelişecek. ve sahi ruh talepleri artarak gelemeye başladı.” diye niteleyerek konuştu.

Share: