Sonuç an haberi: CHP’li Öztrak: Türkiye 2023’te kuşkusuz yönetileceğine karar verecek

CHP Genel Komutan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 2023 seçimlerinin bayağı aynı seçme olmadığını, vatandaşın ülkenin şüphesiz yönetileceğine karar vereceğini belirterek, “Önümüzde aynı seçme var ama bu intihap normal bire bir intihap değil. Bu seçimde pekâlâ yönetileceğimize karar vereceğiz. Demokrasiyle mi yönetileceğiz? Yoksa otokrat bire bir rejimle mi yönetileceğiz? Buna değişmeyen vereceğiz” dedi.

CHP Umumi Başkan Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Üstün Öztrak, partisinin Edirne teşkilatı marifetiyle planlı ‘Büyük Dayanışma Yemeği’ organizasyonuna katıldı. Etkinliğe Öztrak’ın yanında CHP Umumi Komutan Yardımcıları Seyit Torun ve Oğuz Kağan Salıcı, yer ve kaymakamlık yöneticileriyle haddinden fazla sayıda partili katıldı. Etkinlikte konuşan Öztrak, Türkiye’nin uğrunda mehabetli tıpkısı seçme olduğunu belirterek, “Önümüzde ayrımsız intihap var amma bu seçme normal aynı seçim değil. Bu seçimde nasıl yönetileceğimize değişmeyen vereceğiz. Demokrasiyle mi yönetileceğiz? Yoksa otokrat tıpkısı rejimle mi yönetileceğiz? Herhangi Bir sabık dönüş sesimiz az buçuk henüz mı kısılacak? Yoksa özgürcesine kendimizi rapor edebileceğimiz bir rejimle mi yönetileceğiz? Central Park’ta, New York’ta, günlerce cevelan atıp Amerika Müttehit Devletleri Başkanı’nı bekleyen emperyalizme konfirmasyon ergin aynı anlayışla mı yönetileceğiz? Yoksa anti yayılmacı tıpkısı yaklaşımla mı yönetileceğiz? Buna değişmeyen vereceğiz” dedi.

‘DEVLET BINDI OLMAZSA ÇİFTÇİ BUĞDAY EKEMEZ’Ülkenin baskı zamanlardan geçtiğini belirten Öztrak, “Trakya, Türkiye’nin ekincilik ambarlarından tıpkı tanesi. İşte şu anda tarlalarını çiftçilerimiz hazırlamaya başlıyorlar. Amonyum sülfat, yani matbua, güzeşte seneye bakarak ne kadar kalık fiyatı? Yüzde 147. DAP gübresi, atacak buğday için. Yüzdelik 172. Mazot yüzde 200. 5-6 yılda benzeri yılda tarımsal derman yüzdelik 200. Çiftçimiz bu tarlaları lacerem ekecek? Sabık yıl meydanda söyleyeyim buğdayda avantajlı tıpkısı dönemdi. Eski maliyetlerle buğday ekildi. 7.5 liralık kıymet makbuz. Bakalım bu yıl alınan 7.5 liralar o tarlaları ekmeğe yetecek mi? Yetmeyecek mi? Ego şunu söyleyeyim. Kerem destek olmazsa yetmez. Onun için tezce çiftçimize desteklerin ulaştırılması geçişsiz” diye niteleyerek konuştu.’TÜRKİYE KALİTESİZ BÜYÜYOR’

Türkiye’nin çakaralmaz büyüdüğünü öne süren Üstün Öztrak, “Detayda baktığınız antlaşma serencam etap çakaralmaz tıpkısı nema. Bugün Türkiye’de anca ayrımsız büyüme yaşıyoruz kim çalışan kesimlerin cebinden, ücretlilerin cebinden 67 dolar alınmış, götürülmüş yandaşa bırakılmış. Hakeza aynı nema. Böyle tıpkısı büyümenin sürdürülebilir olması cins değil. Cari açığı düşüreceğiz dediler. Cari açığın falanca düştüğü bulunmayan. Akan belirtik arttıkça artıyor. Buradan bir hezel veriyoruz milletimize. Geldiğimiz zaman bu 500 bin basamak değil sadece. Çok henüz fazlasını yapacağız. Zaman konut ahzetmek üzere başvurma eden vatandaşlarımız şunu bilsinler; o başvurma eden vatandaşlarımızın tamamına tığ sosyal konut vereceğiz. Biz bu iddiayla mevrut ayrımsız partiyiz” ifadesini kullandı.

Share: