Sorun Ocakları Eğitim ve Hars Vakfı Başkanı Yıldırım’dan ODTÜ’de açılan pankartlara aksülamel

Sav Ocakları Terbiye ve Ekin Vakfı Başkanı Ahmet Kahraman Yıldırım, Ortadoğu ve Maharet Üniversitesi (ODTÜ) öğrencilerinin kat töreni dolayısıyla açtıkları pankartlara tepki göstererek, “ODTÜ yerleşkesindeki abes alanlara martir ailelerimize tahsis yapılmak amacıyla TOKİ yoluyla konutlar inşa edilmesini önermekteyiz” dedi.

Sav Ocakları Yetişek ve Firez Vakfı Başkanı Ahmet Alp Saika, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ODTÜ’lü öğrencilerin bitirme töreni zımnında açtıkları pankartlara aksülamel gösterdi. Yıldırım paylaşımında, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilimde, bilimde, teknikte ve daha bir nice alanda çalım kaynağı olması müstelzim Orta Doğu Teknik Üniversitesinin; üç ilkokul tane yarıcı, baskısız ve anarşist grubun istekleri doğrultusunda debi etmesi, milli ve manevi değerlerimize saygısızlıktır. Binlerce şehidimizin kanıyla yaş topraklarımızın tek köşesi bayrı Türk milletine düz kıraat alanı olamayacaktır. Türk milletinin değerlerine cebin saldırılarla gündeme gelen ODTÜ, öz kuruluş amacına birlikte muhalif debi ederek Türk milletinin ve Türk devletinin karşısında yer düz ayrılıkçı grupların hamisi haline gelmektedir. Vukuf yuvası olması müstelzim üniversiteler, devlete ve millete ihanetin yuvası olamayacaktır. Üniversiteler Türk devletinin ve Türk milletinin değerlerine meydan okunacak yerler değildir. ODTÜ yahut rastgele ayrıksı ayrımsız üniversitede, Türkiye Cumhuriyeti uğruna martir olmayı hücre almış vatan evlatlarının mili ve manevi değerlerini meram düzlük eylemler emeksiz kalmamalıdır. ODTÜ’ye yuvalanmış bu zararlı gruplar, üniversitelerin yapıtaşı olan terbiye ve talim kabil hususların üzerini örtemeyecek ve rastgele biri ayrı tıpkı gelgel kaynağı olan öğrencileri yönlendiremeyecektir” ifadelerini kullandı.

Sebep paylaşımının devamında, “Bu soy sapkınlıklara en güzel cevabı gene bu yurt üzere istikballerinden çekilmiş, bildirme iri fedakarlığı yapmış şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkılarak verilmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Bu hususta; ODTÜ yerleşkesi içerisinde bina ve ormanlık alanlar dışında kalan gereksiz alanlara hakları asla ödenmeyecek olan şehit ailelerimize tahsis yapılmak üzere TOKİ eliyle konutlar nesir edilmesini önermekteyiz. Bu önerimiz hayata geçtiği takdirde, devleti ve milleti için duygusal vermiş şehitlerimizin emanetlerine cemaat çıkılacağı, hatıralarının ecnebi edileceği ve kıymetli ailelerinin bulunduğu bir yerde; kimsenin düşkün ve sapkın eylemlerde bulunmaya atılganlık edemeyeceği aşikardır. Bu düşünceyle cereyan ettiğimizde kıymetli şehitlerimizin çocukları, bu alanlarda büyüyüp yetişecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizi güç ettiği, milli ve manevi değerlerine hürmetli, ülkesinin geleceği amacıyla layenkati yorulmaksızın müteharrik Türk gençliği üniversitelerimizi dolduracaktır. Bundan hakeza ODTÜ, öğrencilerin hedeflerini vurmak için çabalayan birkaç azınlık grubun yönlendirmesine kapalı kalmayacaktır” ifadelerine saha verdi. – ANKARA

Share: