Soylu: Türkiye’de 100’e mümasil terörist kaldı

 

Büyükelçiler Konferansı ve Antalya Diplomatlık Forumu’nun, Türkiye’nin geldiği noktayı, özünü haddinden fazla iyi ifade ettiğini ve Anadolu’yu küresel ayrımsız kanı merkezi haline getirdiğini belirten Süleyman Soylu, diplomatlık formunun içeriğinin doldurulmasıyla ait savaş ortaya koyan herkese teşekkürname etti.

Aristokrat: Barhana meselesi bitmeyecek

Toptan aktörlerin yetişemediği, çözemediği problemlerin, “pandemi süreci ve etkileri, göç, enerji krizi ve bunların oluşturduğu iktisadi süreçler” olduğunu dile getiren Icra Vekili Soylu, Batı’nın kafile, enerji krizi ve kazançlı süreçler konusundaki tavrını eleştirdi. Soylu, dünyadaki üretim sistemlerinin değiştiğini, barhana meselesinin bitmeyeceğini, henüz değişik tıpkısı duruma evrileceğini ve değişik birçok içtimai olayın bitmeyeceğini ifade etti.

Dünya genelinde maden akışı

Dünyada toplumsal medya platformlarıyla arsıulusal bakir tıpkısı vesayet sisteminin oluşturulduğuna değnen Vekil, mali suçlar problemi ve maden meselesinin birlikte gündemde olduğunu savundu.

Acun genelinde akıbet bire bir yıldaki mızrap akışına değinen İçişleri Bakanı Soylu, Taliban’ın iktidara gelmesinden sonraları Afganistan’dahi afyon ekiminin azaldığına belen etti. Soylu, “Afganistan-İran hattından Türkiye’ye giren beyaz, afyon miktarında azalma var ve rotayı değiştirdiler. Rotayı Akdeniz hattı üzerinden Avrupa’ya ulaştırmaya çalışıyorlar. Biz bunu elbet anlıyoruz? Çünkü Avrupa’daki beyaz zehir fiyatının yükselmediğini, mecmu tersi bulunduğu noktadan biraz daha düştüğünü, yani Türkiye üzerindeki yakalamaların çok iri bire bir etkisi olduğunu görüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

‘Türkiye’ye giriş özne terörist sayısı bugün 46’

İçişleri Bakanı Aristokrat, Türkiye’nin terörle mücadelesinin kararlılıkla süreceğini vurgulayarak terör örgütünün Türkiye’bile 2018’birlikte sayısı 3 bin 867 olan telsiz konuşmalarının deminden 29 olduğunu ve 2018’da 408 olan Türkiye’ye methal işleyen terörist sayısının zaman 46 olduğunu bildirdi.

Kafile, kombinasyon kaçakçılık ve sınır güvenliğine müteveccih tedbirlere ilgilendiren hikmet veren Vekil, Irak’ın kuzeyi ve Suriye’ye müteveccih operasyonlar yapılınca yıldırı örgütü PKK’nın alternatif bölgeler oluşturmaya çalıştığını aktardı.

‘Saldırılar yüzdelik 95 azaldı’

Aristokrat, Türkiye’den sınır dışına revan yıldırıcı sayısının 2015’te 5 bin 584, güzeşte yıl 51 ve bu sene de şu ana kadar 30 olduğunu bildirerek, “Bire Bir yılda binlerin üzerinde gösteri engellenirken şu anda engellenen eylem sayısı 102’ye, yıldırı örgütünün saldırıları bile yüzdelik 95 azalarak çok bir iki tıpkı noktaya gelmiştir. Saldırıların büyük bire bir bölümü birlikte sınırlardan mevrut tacizlerdir” dedi.

‘Jandarmada profesyonelleşme yüzde 90’lara çıktı’

Jandarmada profesyonelleşmenin yüzde 32’den yüzdelik 90’lara çıktığını, bu oranının kenar güvenlikte yüzde 100 olduğunu aktaran Soylu, “Türkiye’bile 100’e yakın terörist kaldı ama bu, şipşak herhangi bir şey bitmiş gelmek değildir. Meselelere tutumlu bakmalıyız, makul tıpkı ölçekle bakmalıyız ve akıllıca aynı ölçekle devam ettirmeliyiz. Mücadelemizden de her gabi girişim atmamalıyızdiye niteleyerek konuştu.

Serencam 5 yılda 361 bin yaşama sınır dışı edildi

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Avrupa ve Türkiye’nin sınır ötesi etme çalışmalarına ilişkin dahi “Türkiye’den 703 bin 80 gönül Avrupa’ya esbak. Türkiye’den 361 bin kişiyi akıbet 5 yılda sınır ötesi etmişiz. Avrupa’nın hep sınır ötesi ika oranı yüzdelik 18’dir. Bizim mecmu hudut dışı etme oranı yüzde 57’dir. 2 milyon 650 bin kişinin sınırlardan girmesini engelledik” dedi.

Akar’dan teröristlerle uğraş açıklaması

 

7 yıldırıcı tembel kuzuluk getirildi

 

Terör örgütlerinden ABD’ye çağrı: Türkiye’nin operasyonlarını durdurun

 

Teröristlerin kullandığı 2 barınak imha edildi

 

El-Kilit Operasyonu’nda 4 terörist aylak arkaç getirildi

 

Amaç Karayılan’ın hususi görevlendirdiği 2 yıldırıcı öldürüldü

 

Share: