Süleymanpaşa ve Mamak ahi site oldu

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel, Ankara’nın bildirme iri ilçelerinden biri olan Mamak Şehremini Meram Köse ile “Cömert Şehremaneti” protokolü imzaladı.

İki başkan beyninde imzalanan tören düzeni ile Süleymanpaşa Belediyesi ve Mamak Belediyesi “Kardeş Uray” oldu. Protokole bakarak, belediyeler ortada başta tarım ve toplumsal projeler başlamak için birçok alanda işbirliği yapılacak, kuma proje ve icraat gerçekleştirilecek.

Tekirdağ’dan Ankara’ya el birliği köprüsü

Süleymanpaşa ve Mamak’ı cömert şehir haline getiren protokolü Mamak Belediyesine ziyarette bulunarak, burada planlı törende imzalayan Süleymanpaşa Belediye Reisi Cüneyt Yüksel, Tekirdağ’dan Ankara’ya uzanan aynı beraberlik köprüsü kurduklarını dile getirdi ve atılmış imzaların değme iki şehrin vatandaşlarına görklü olması temennisinde bulundu. Mamak Belediye Reisi Erek Köse de Süleymanpaşa ile ahi şehir olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek bağlanak ve kardeşlik mesajı verdi.

“İki ilçemize birlikte esaslı olsun”

Tören Düzeni imza töreni sonrası açıklamada kâin Komutan Yüksel, “Süleymanpaşa Belediyesi namına Ankara Mamak Belediyesi ile ‘Cömert Şehremaneti’ protokolü imzaladık. Mamak Şehremaneti Başkanımız Sayın Gaye Köse ile çapraz imzaladığımız protokolle, belediyelerimiz ortada başta tarım ve sosyal projeler atılmak için, birçok alanda işbirliği yapılması yönünde karar aldık. Herhangi Bir iki ilçemize dahi balkı olsun” diye niteleyerek konuştu. – TEKİRDAĞ

Share: