Sulh Uyanma Deneyimsizlik Kampı’ndan 1200 bala yararlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, tatil etme imkanı yoksuz dezavantajlı çocuklara müteveccih düzenlediği ve 10 hafta süren “Sulh Uyanış Gençlik Kampı”ndan 1200 emanet yararlandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, dezavantajlı çocukların tatil ika imkanı bulduğu kampın 2022 yılı sezonu sona erdi.

Toyluk ve Spor Hizmetleri Kat Başkanlığının, Elazığ’ın Maden ilçesi Gezin Mahallesi’nde düzlük düzlük Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Tesisleri’nde gerçekleştirdiği kampa bu zaman 1200 sevimli katıldı.

Sur, Şehit Yüce Gaffar Okkan, Dicle, Hani Hatuniye, Silvan Halk-Cezeri, ve Bismil Ahmedi Hani yüksekokul liseleri ile Form, Selahaddin Eyyubi, Bismil Prof. Dr. Eren Sancar ve Hani Yavuz bilgievlerindeki faaliyetlere katılan çocuklardan seçme hafta 120 sevimli kampa katıldı.

Çocuklar hem eğlendi hem öğrendi

Alanında ehlihibre eğitmenler, kampta çocuklara milli ve manevi değerler seminerleri ile kılık, halk becerileri, el oyunları, müzik, okuma, sinema, doğurucu acıklı, robotik ve ritim atölyelerinde eğitimler verdi.

Katılımcıların fiziksel gelişimlerine katkı arz etmek üzere değme dolaşma belli saatlerde yüzme, ayak topu, basketbol, satranç ve uçan top etkinlikleri düzenlendi.

Kampta yüzme bilmeyen çocuklara, nısıf olimpik yüzme havuzunda ambulans gözetiminde yüzme öğretildi.

Yangın tatbikatı yapıldı

İtfaiye Daire Başkanlığınca, çocuklara cuşuhuruş çeşitleri, coşkunluk güvenliği ve sönüm prensipleriyle ilgilendiren bilgiler verildi, tatbikatlar yapıldı.

Her bir grubun ilkokul ahit kaldığı kampın serencam gününde katılımcılara müteveccih veda gecesi düzenlendi.

Veda gecesinde kollar, yakılan kamp ateşi etrafında müzikler eşliğinde oyunlar oynadı, tatil süresince yaşadıkları deneyimleri dile getirme fırsatı buldu.

Share: