Sultangazi’de sivrisinek kadar haşerelerle mücadele devam ediyor

Sultangazi Belediyesi ekipleri ilçenin sokak ve caddelerinde özellikle sivrisinek ve karasinek tutmak üzere haşere türleriyle ayrımlı ilaçlama yöntemleri kullanarak savaşım ediyor. İlçede ekipler dönüşümlü fiilen 7 devir ilaçlama yapıyor.

Kanatlı haşerelere karşı ULV araçları mecmu çıkmaz ve caddeleri gezerken sıcak böceği kabil haşerelere alın üstelik özellikle yağcı yerlerde ilaçlamalar yapılıyor. Sivrisineklerin ve karasineklerin çoğalmasını engel olmak üzere, ULV ilaçlamasının yanında larvalara alın birlikte akarsu birikintileri ve ölmüş sularda larvasit uygulaması yapılıyor. Fareler için ağılı tabletler kullanılırken, bu tabletlerin çocukların erişemeyecekleri şekilde yerleştirilmesine dikkat gösteriliyor.

Sultangazi halkının mıhlı ve huzurlu tıpkısı yaz geçirmesi üzere haşerelere alın ilaçlama çalışmalarına ağırbaşlılık verdiklerini belirten Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Ekiplerimiz, Sultangazinin cümle mahallelerinde, sokak sokak, cadde ana yol ilaçlama çalışmalarına bitmeme ediyor. Değişik böcek türlerine cebin farklı yöntemlerle savaşım eden ekiplerimiz, haftanın yedi haset çalışmalarını sürdürüyor. Yaz aylarında artma eğilimi gösteren zararlıların komşularımızın sağlığına yıldırma oluşturmaması ve huzurunu kaçırmaması amacıyla ağırbaşlı aynı şekilde çalışıyoruz. Nadir komşularımıza dimdik, erinçli ve bahtiyar bir yaz diliyorum” dedi.

Share: