SUTAŞ’ye çağrı: Ruslara ara sınav vermeyin

Rusya ile Ukrayna beyninde 24 Gücük Ay’tan beri uğraş devam ederken Estonya ve Finlandiya’dan dikkat gururlu benzeri çıkış belgesi geldi. İsveç’le birlikte Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasıyla NATO’evet girme çalışmalarını hızlandıran Finlandiya’nın Başbakanı Sanna Marin, kerem TV’si YLE’ye konuştu.

Marin, “Rusya’nın saldırıyı gerçekleştirip, Avrupa üstünde bir cidal başlattıktan sonraları Rusların tek husus kaba üzere normal bire bir şekilde yaşaması, Avrupa’evet gitmesi ve gezmen olması akla yatkın değil” dedi.

Marin’den sonraları Estonya Başbakanı Kaja Kallas de açıklamalarda bulundu. Kişisel Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Kallas, “Avrupa’yı değerlendirmek aynı dokunulmazlık, aynı adam hakları değil. Rusya ile turizmin şipşak bitirilmesi gerekiyor” dedi.

Rusya ile hat paylaşan Estonya ve Finlandiya, Rusların ülfet etmesine karşı olduğunu daha evvel birlikte açıklamıştı. Rusya’dan gelgel yoluyla KEZ’ye girmeye yasak getirilirken bir nice Zalim, kara eliyle bu iki ülkeye geçtikten sonradan uçakla farklı DENIZ ülkelerine antre yapabiliyor.

Rusya’evet balaban şok: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

Rusya’de dövize yönelik kısıtlamalar uzatıldı

 

Share: