Talih Eş Yumruk Oyunu Milli Takımı, Avrupa şampiyonu oldu

Yıldız Eş Boks Milli Takımı Başantrenörü Ahmet Çınar, İtalya’birlikte planlı Avrupa Şampiyonası’nda bando halinde birinci olduklarını söyledi.

Çınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 25 Eylül-5 Ilk Teşrin tarihlerinde planlı Talih Kadınlar ve Rical Avrupa Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda kadınlarda 3 sim, 4 bronz girmek için 7 madalya kazandıklarını ve bando halinde organizasyonu zirvede tamamladıklarını belirtti.

Yakaladıkları başarının bahtiyarlık donör olduğunu dile getiren Çınar, “13 kişilik grupla katıldığımız müsabakaların 7’sinde madalya aldık. Dünyada alay sahibi ülkelerin yarıştığı böylesine yüce tıpkı organizasyonda 7 madalya ile zirvede görünmek, mutlulukların genişlik büyüğü.” dedi.

Baht Kadın Milli Takımı’nda 10’ncu yılı olduğunu, bugüne büyüklüğünde Avrupa ve acun şampiyonalarında 66 madalyaya imza attıklarına belen fail Çınar, “Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç’in altyapıya verdiği önem yardımıyla bizler, olimpiyat ve acun şampiyonalarına giriş kapısı niteliği taşıyoruz. Altyapıda hakeza ayrımsız görev sorumluluğunun bilincinde debi ediyoruz. Yakalanan başarıda dahi esaslı tıpkısı payımızın olduğunu düşünerekten alım duyuyoruz, bahtiyar oluyoruz. Bu anlamda Avrupa şampiyonasında ekibimde düzlük kayran Mehmet Dalbudak ve Ferudun Şah hocalarıma çok teşekkürname ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Çınar, 2023 yılında de Avrupa ve acun şampiyonalarında madalyalar almayı hedeflediklerini kaydetti.

Share: