Tamircinin yetiştirdiği mülevven karnıbaharalara kâm yavaş

Eskişehir’in Sarıcakaya İlçesi’nde bakım veren araba tamircisinin yetiştirdiği renkli karnıbaharalar İstanbul ve Ankara’dan kâm görüyor.

Sarıcıkaya İlçesi’nde hayatiyetli otomobil tamircisi Osman Bıçakçı, yetiştirdiği renkli karnıbaharalarla ilgi çekiyor. Alışılagelen karnıbaharlara göre elan içimli ve mugaddi özellikleri ile aşina mahsulat, İstanbul ve Ankara üzere nazik şehirlerdeki katmerli restoranlardan yavaş irade görüyor. Birçok yemeğin ve salatanın yapıldığı renkli karnıbaharlar, damağa tezkere ettiği kabilinden hücre bile hitap ediyor.

Yetiştirdiği ürünler için konuşan onarımcı Osman Çakıcı, “Bu işe ilk hobi.olarak başladım, sonradan işlerim haddinden fazla şükür büyüdü. Tarım Yüksek Mühendisi Yaşar Özeki’n yardımları ile zirai reçete kullanmadan yetiştiriyoruz. Ürünlerimiz, İstanbul ve Ankara kabilinden şişman şehirlerden murat görüyor. Diğer beyaz lahanalara göre elan elan içimli ve besleyen olduğunu bildiğim renkli lahanalardan türlü yemekler ve turşular yapılabiliyor” diye niteleyerek konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: