Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 yer online yerine kemiksiz artırmayla satışa çıkarılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı aracılığıyla 40 ilde 499 yer online namına ve açık artırma ile satışa sunulacak. Vekillik, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem da kendi konutunu mensur ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 evvelden, almanak yüzdelik 9 fark, 24 ay önel, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Peyda artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’birlikte yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 kamer mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından affedilmiş olması de yatırımcıya kolaylık sağlıyor. Envestisman üzere sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Okumuş, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Yardımcı, Van ve Zonguldak illerinde vadi alıyor. Öte yandan İstanbul’da satışa çıkacak kâh arsalar drone ile açıktan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde mevcut bire bir gayrimenkul danışmanı, “Pir benzeri vesile vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Etraflı zamandır ülkemizde ev arzında eksiklik ve sevgili vardı. Vatandaşlar üstelik kendi arsalarında inşaat etme fırsatı bulacak. Özellikle yüzdelik 25 peşinatla almanak yüzdelik 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı namevcut. KDV’den affedilmiş kesinlikle avantajlı gözüküyor. Bütün yatırımcılar bunu izleme edecektir. Özellikle evi sıfır, familya yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Mecmu 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’üstelik 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Rastgele şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Özellikle yıllık çoğalma yüzdelik 9 bu çok eke enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu aynı zamanda yıllık yüzdelik 9 artışla arsa kabul etmek ve 24 ay taksit taksit almak KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna çok aşkın demet olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda niteliksiz tıpkısı aile etme yahut ev kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar namına değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: