Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişçi’den ilgi çeken seçme sözleri: Bu seçme çok amma haddinden fazla önemli, öteki dünyaya gittiğimizde soracaklar

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, DÜRÜST Öğür Balkı İl Başkanlığında partililerle tıpkısı araya geldi. Burada konuşan Kirişçi, DOĞRU Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana 20 sene boyunca girdiği seçkin sınavdan başarıyla çıktığını söyledi.

“TÜRKİYE’NİN KOCA ARTIŞI BİZİ MUTLU EDİYOR”

Türkiye nüfusunun değme geçen bölüm arttığını, bunun bile acun ülkeleri arasında üstünlük sağladığını belirten Kirişçi, şöyle konuştu: “Seçme sene bu ülkenin nüfusuna 700 bin kardeşimiz, evladımız ekleniyor. Biz iktidara geldiğimizde 65 milyondu, bugün 85 milyon nüfusumuz var, 20 milyon… Hollanda’nın 17 milyon nüfusu var. ara sıra efelenen, hadsizlik fail Yunanistan’ın 8,5-9 milyon nüfusu var. Avrupa’nın başkenti Belçika’nın 9,5 milyon nüfusu var. Siz demin bu nüfusun iki katından fazlasını kişi iktidarınız dönenimde kâin nüfusunuza eklemlemişsiniz. Bu nüfus artış hızımız bizi bahtiyar ediyor. Bire Bir nüfusumuz olacak, iki nüfuzumuz olacak. Işlek olacağız.”

“SEÇİMLERİN HEPSİ KRİTİKTİ AMA BU SEÇİM ÇOKÇA HENÜZ ÖNEMLİ”

Kirişçi, 2023’te yapılacak seçimlerin, bugüne büyüklüğünde yapılan seçimlerin hepsinden henüz majör olduğunu dile getirdi. Eleştiri tıpkısı eşikten geçildiğini tamlayan Kirişçi, şöyle bitmeme etti: “Seçimlerin hepsi kritikti, bunların bütünü önemliydi ama bu seçme çok henüz eke. Hepimiz başka dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar. İnsanlık hesabına bu memleketin, milletin değil, tamlık mazlum milletlerin selameti namına atmanız gereken hangi adımı attınız? Hamdolsun bunun verilecek cevabı var. Dilek koyduğunuz, kızdığınız, darıldığınız milletvekili gibi, mülk başkanı kabil, memleket yöneticisi kabil, şehremini kabil, şehremaneti sedir üyesi tür ama biz bunlardan arınıp kendimiz amacıyla değil hep mazlum milletler üzere, peki ‘Tayyip Erdoğan’ın kendi istikbali değil, milletin istikbali başta girmek amacıyla mazlum milletlerin istikbali ve onların istiklalidir’ diyeceğiz. Bunun amacıyla birlikte çokça çalışacağız. Tığ sizlerin hizmetkarıyız. Bu ciddi eşiği bile Allah’ın izniyle aşacağız. Yani o masanın altı, üstü, etrafı falan bunların hiçbirinin kıymeti harbiyesi yok. Bu kavim, erdemiyle, irfanıyla, ferasetiyle ve basiretiyle Allah’ın izniyle gerekeni yapar amma tığ ayrımsız olduğumuzu, anaç olduğumuzu, beraber olduğumuzu, ahi olduğumuzu bire bir defa elan göstermek durumundayız.”Share: