Tarsus’ta belediye başkanına geveze girişimi kamerada

Mersin’in Tarsus ilçesinde Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a aday ve fiziksel geveze girişiminde bulunuldu. Komutan Bozdoğan’a hareketli girişiminde kapılar ve camlar kırılırken olayı gerçekleştiren nüfus karşı şikayette bulunuldu. Mavera yandan saldırganın kürsüye makul bağırması, görevlilerin uzaklaştırmaya çalışması, sövme ve tehditler savurması ise kameraya yansıdı.

Olay, Şehremaneti Sedir Salonunda düzenlenen İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Brifing Toplantısında meydana geldi. Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın vatandaşların taleplerini itaat etmek amacıyla hazır bulunduğu güruh sırasında adalet sahibi olmadığı istikbal sürülen tıpkı murahhas aracılığıyla tepki gösterildi. Aksülamel gösteren yaşama Komutan Bozdoğan’a taşlama ettiği iddiasıyla mağaza dışına çağırma edildi. Bunun üstüne kimliği belirlenemeyen zat, yıldırma ve küfürler savurmaya başladı. Tarsus Belediyesi düzenlilik personellerinin kendisini dışarıya yararlanmak istemesinin arkası sıra kürsüye akıllıca giden nefer, Belediye Reisi Haluk Bozdoğan’a hücum girişiminde bulundu. Yaşanan fenomen sırasında kapılar ve camlar kırılırken güruh sonlandırıldı.

“Şikayette bulunuldu”

Yaşanan olayın ardından Tarsus Belediyesinden yapılan yazılmış açıklamada, “Bire Bir kamu brifing toplantısına, halkı galeyana yayımlamak talip ve İsmetpaşa Mahallesi’nde adalet sahibi sıfır ecnebi kişileri toplantıya getirerek ‘tevhit bire bir şekilde halkoyu huzurunu kaçırmaya yönelik’ durumlar sergileyen, amme malına engel veren, muhtelif küfür ve iftiralarla Tarsus Belediye Reisi ve başkanlığına hakaretler yağdıran emanet ve şahıslar hakkında, cümle videoteyp kayıtları, görsel materyaller ve curcunalı kayıtları ile gelişigüzel Tarsus İlçe Güven Müdürlüğüne tasdik edilmek yoluyla, ilişik mercilere kurum avukatlarımız tarafından şikayette bulunulmuştur” denildi.

Saldırıyı gerçekleştiren hayat ve şahıslar için ‘dolandırıcılık’ ve ‘görevi kötüye kullanma’ suçları cihetiyle üstelik şikayette bulunulduğu kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Tarsus Belediyesi, ‘şirket bilgilerini paylaşmaktan/ifşa etmekten’ için türel işler başlatılan emanet ve kişilerin İsmetpaşa halkını galeyana getirmesine, topluluk düzenini bozmasına, kentsel inkılap projelerimize organize saldırılar düzenlenmesine cevaz etmeyeceğimizi, bu kişilerin topluluk algısını manipülasyon çabalarını ve bu çabalarını ‘sonuca revan seçme kere mubahtır’ anlayışıyla kuvvetlendirmelerini sükunetle izliyor, pazarlıkların içinde olmayacağımızı ayrımsız el henüz bilgilerinize sunuyoruz” – MERSİN

Share: