Tatil bölgelerinde arazi satışı

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 18 ilde 128 arsayı açık artırma ile satacağını duyurdu. Yer gelirlerinin kentsel inkılap adına aktarılacağı belirtildi.

Vekillik, Gaziantep Şahinbey ilçesinde bir basamak alanını ve Martir Kamil ilçesinde 10’u savruk, 4’ü basit uran sitesi, biri toplumsal kasılma alanı, biri konut alanı doğmak için toplamda 17 alanı açık artırma yolu ile satışa sunacak.

Ziyalı Didim’birlikte 5’i süfli uran alanı, biri tecim alanı, biri hane alanı ve biri hesapsız tevessül etmek için toplamda 8 alanı, açık artırma ile satışa çıkaracak.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 5 konut alanı ve Fethiye ilçesinde 5 bölük alanı ve bir tutumsuz alan satışa çıkma.

İzmir Çeşme’da 5’i ev, biri makilik ve ikisi turizm kasılma alanı, İzmir Gaziemir’da 3 basamak alanı, Bayındır ilçesinde ise bire bir uran alanı düzenlenecek müzayedede alıcılara sunulacak.

Diyarbakır Bağlar ve Bismil ilçelerinde hep 16 alanı; Bağlar’da bütün 12 ambarlama alanı, tıpkısı akaryakıt servis istasyonu, aynı tır, kamyon makine parkı alanı, tıpkı tecim alanı ve Bismil ilçesinde bir aşağılık endüstri alanı satışa çıkacak.

Eskişehir Odunpazarı’nda topu konut alanı almak için mecmu 9 alanı, Mersin’in Erdemli ilçesinde 3 turizm yapı alanı ve hem Erdemli hem birlikte Yenişehir ilçelerinde olmak amacıyla toplamda 7 bölük alanı satışa çıkma.

KDV’DEN MUAF, TAPU MASRAFI NAMEVCUT

KDV’den muaf ve tapu masrafı olmadan çoğunluğunu bölük alanlarının oluşturduğu 18 ildeki 128 yer 14 Mesafe 2021 Salı günü satışa çıkma. KDV’den muaf ve tapu masrafı olmadan satışa çıkacak arsalarda %25’i başlangıçta ve 24 kamer vade ile ipotekli tapu verilecek.

artırma toplantısı 14 Meyan Salı haset saat 10.30’da Belde, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Konferans Salonu ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleşecek.

ABD’dahi ulusal ev kıymet endeksi yüzdelik 19.5 arttı

 

Share: