Tavır Erdem: “Cılız hatalardan kontekst yenmiş olduk”

– Eda Erdem: “Yalın Kat hatalardan yağlık mağlup olduk”

VARŞOVA – Polonya ve Hollanda’nın ortaklaşa düzenlediği 2022 Kadınlar Dünya Uçan Top Şampiyonası’nda A Milli Karı Uçan Top Takımı, KÖLE’ye 3-1 aşınmış oldu. Savaşım sonrası mütekellim kabadayı Davranış Fazilet, olağan hatalardan ortalık aşınmış olduklarını söyledi.

Milli takımın kaptanı Iş Yiğitlik savaş sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Üzgünüz çünkü kazanabileceğimiz tıpkı maçtı aslında. İlk seti kaybedince rakibi da biraz oyuna soktuk. Sonrasında ikinci seti aldık amma üçüncü sette ve dördüncü sette süssüz hatalar ve onların götürümlü oyunu bizi zorladı türkçesi. Üzgünüz” dedi.

Sırbistan ile oynayacakları maçla ilişik ise Teamül, “Yarın çokça stabil tıpkısı karşılaşma bizi bekliyor. Sırbistan turnuvanın bence sunu ferah voleybol oynayan takımı, hem haddinden fazla iyi blok yapıyorlar. Bunun yanında hem defansta hem üstelik hücumda çokça etkililer. Çok önemli silahları var Boskovic üzere. Onları yatırmak amacıyla seçme şeyi yapacağız” şeklinde konuştu.

“Algın yönlerimizi dolgunca kullandılar”

Karşılaşma böylelikle değerlendirmelerde mevcut başantrenör Giovanni Guidetti ise, “ESIR çok ense kırat tıpkı baziçe oynamadı ancak bizim zaaflarımızı ve tutkun yönlerimizi çokça gür kullanarak çokça macerasız sayılar buldular. Bu durum üstelik fark oluşturdu. Sırbistan ile oynayacağımız karşılaşma haddinden fazla dayanabilen olacak. Sırbistan çok dolgunca oynayan ve hele çok iyi blok özne bire bir bando. Bu yüzden hücumda çok daha iyileşmek zorundayız. Bütün maçlarda ayrımsız öncekinden daha mebzul uğraş göstermeye çalışıyoruz. Saldırış konusunda çalışıyor ve elan gani çözümler üretmeye çalışıyoruz. Ancak bazen hal üretmekte zorlandığımızda bu parçalanmamış oyunu etkiliyor” ifadelerini kullandı.

Share: