Teç-Sen 1 günce gelişim bırakma eylemi yaptı

Mecmu Eğitim Bilimi Çalışanları Sendikası (Teç-Sen) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Teker, terbiye öğretimin evvel gününde 1 günlük hareket tevdi eylemi yaptıklarını kaydetti.

Teç-Sen Adıyaman İl Başkanı Mehmet Tekerlek, 2022-2023 bakir terbiye tedrisat yılının başladığı önceki çağ eğitim bilimi çalışanları yerine 1 günce aksiyon tevdi eylemi yaptıklarını, yıllardır Milli Yetişek Bakanlığından taleplerinin göz ardı edilmesinden ufuk bu eylemi yaptıklarını kaydetti.

Tekerlek, “Sorunlarımızı ve hal önerilerimizi dilekçelerle anlattık. Eylemlerle anlattık. Matbuat açıklamaları ile anlattık. Alanlara indik anlattık. Bürokratlarımıza, bakanlarımıza, müşteşarlarımıza, vekil yardımcılarımıza, genel müdürlerimize, daire başkanlarımıza, hava müdürlerimize birinci ağızdan anlattık. Hiç kimesne bize, siz haksızsınız demedi. Fakat hiç kimse de hal üzere elini taşın altına koymadı, koyamadı. Şimdi ise eğitim çalışanları adına sorunlarımızı iş bırakarak anlatacağız.

Yıllardır anlatıyoruz, yetişek çalışanları Cumhurbaşkanlığı, milletvekilleri, belediye başkanlığı seçimlerinde sandık başkanı olurken, hala Milli Yetişek Bakanlığınca yapılan merkezi hep sınavlarında yetişek çalışanlarının hastalık mağaza başkanı veya mağaza gözcüsü olamadığını, bu konuda bire bir yönerge değişikliğinin hastalık yapılmadığını yahut yapılamadığını anlayamıyoruz. Biz bugün terbiye çalışanlarının üstelik sınavlarda mağaza başkanı ve salon gözcüsü olması amacıyla grevdeyiz.

Biz bugün, tamam kontratlı personellerin kadroya geçirilmesi amacıyla grevdeyiz.

Biz bugün bilcümle amme çalışanlarına birlikte bayramlarda 1 maaş tutarında saraka ikramiyesi verilmesi için grevdeyiz.

Tığ bugün yardımcı hizmetler sınıfının ağız ağıza kaldırılması için grevdeyiz.

Biz zaman, görevde itila ve unvan değişikliği sınavlarının 2 yılda bire bir rastgele kol üzere yapılması, merhale kısıtlamasının kaldırılması ve sözlü imtihan uygulamasına serencam verilmesi için grevdeyiz.

Tığ bugün alım içi eğreti görevlendirme yönetmeliğimizin tıpkısı dakika evvel çıkarılması amacıyla grevdeyiz.

Biz bugün almanak izinlerin kullanılmayan günlerinin ücretle karşılanması ve hafta sonuna balya mevrut izinlerin yıllık izinlerden düşmemesi için grevdeyiz.

Türkiye’bile yetişek kalitesinin artmasına hiçbir faydası sıfır ücretli öğretmen, kontratlı sarıklı, saha hoca, ehlivukuf sarıklı ve başöğretmen kadar ayrımlı apolet uygulamalarına son verilmesi amacıyla grevdeyiz” dedi. – ADIYAMAN

Share: