Tekirdağ’daki yapmacıklı hekim taksiciyi da oyununa alet etmiş: Taksicinin eşini, annesine hekim diye tanıtmış

Çerkezköy Cesamet Hastanesi’nde kendini çocuk cerrahı kendisine tanıtıp, aynı yıla yakın süredir rahatsız tetebbu yazar ameliyatlara giren ve Doktor Ayşem adına kendini tanıtıcı Ayşe Özkiraz’ın (21); Türkiye gündemine oturduktan sonradan Madam Matruşka unvanıyla bugüne büyüklüğünde kandırdığı isimler hepyek konuşmaya başladı.Ülke gündemini sarsan Tekirdağ’daki yapmacıklı hekim olayında bakir süprüntüler ortaya çıkmaya devam ediyor. Sahte hekim Ayşe Özkiraz, yalanına yaşadığı ortamdaki herkesi aygıt etmiş. Özkiraz’ın, Çerkezköy ilçesinde taksicilik eden Orhan Çınar’a dahi kendini hekim diye niteleyerek tanıtıp, tekraren kendini hastaneden aldırdığı, bire bir zamanda taksicilere ödeme yapmayıp yönelteç başındaki emekçileri birlikte mağdur ettiği rapor edildi.

ÖNÜNE MEVRUT HERKESİ YALANINA ORTAK ETMİŞ

Bilcümle bu yaptıklarıyla üstelik yetinmeyen düzme doktor, bir süre sonra taksicinin eşini ise annesine ‘hekim arkadaşım’ diye tanıtmış. Sahte hekim, süreci daha metin yürütebilmek üzere önüne mevrut hiçbir imkanı es geçmeyerek temas şeyi yalanına fayda ulaşmak üzere kullanmaya çalışmış.

“BİZLERİ KIYGIN ETTİ”

Taksici Orhan Çınar yaptığı açıklamada, “Benim burada kamu görevlisi bir arkadaşım vardı. Onunla yavuklu olduğunu biliyordum, o esnada tanışmıştık. Bire Bir pastanede oturuyorduk, kendisi ‘Ego doktorum’ diyordu. Cerrahpaşa’üstelik fariza yaptığı üzere orada seminerlere katıldığını söylüyordu. Ticari taksiyle götürüyordum kendisini. Kendisini geçtiğimiz sene kışın takatli gelgel şartlarında götürdüğüm getirdiğim de oldu. Burada oturduğumuz zamanlarda ‘Ben doktorum’ diyerek annesi aradığında annesine ameliyathaneye gireceğini söylüyordu. Bizleri mağdur etti. İstanbul’dahi bizi polis güçleri çevirdiğinde Cerrahpaşa kimliklerini gösteriyordu. Polisler bile ‘Tamam hocam, iyi günler’ deyip geçmemize müsaade veriyorlardı. Cerrahpaşa’de yurttan çıktığını söyledi, kendisini almamızı istedi. Ego dahi eşimle beraber gittim. Tığ burada kamu görevlisi arkadaşımla oturuyorduk, kendisini almamızı isteyince ben bile boydak gitmemek üzere eşimi da aldım. Bu Arada Çerkezköy’e döndüğümüzde tayininin buraya çıktığını söyledi. Oysa on paralık öyle benzeri madde yokmuş” dedi.

TAKSİCİNİN EŞİNİ BILE HEKIM DİYE TANITMIŞ

Çınar, açıklamasının devamında, “Eşimin numarasını annesine vermiş, benim eşimi de annesine doktor arkadaşı adına tanıtmış. Bizleri annesi aradığında öyle dedi. Annesi de mağdur, hiçbir şeyden haberleri yokmuş. Tığ en üst bu fenomen olmadan bire bir hafta 10 zaman evvel görüşmüştük. Ben tekrar kendisini Çerkezköy Cesamet Hastanesi’nden almıştım. Çerkezköy Çap Hastanesi’nden Ivedi antre kapısından alıyordum, çarşıya getiriyordum, evine bırakıyordum. Benim üstelik mağduriyetim oldu. Genel adına kendisini ego götürüp getirdiğim için gayrı taksici arkadaşlarım da bana söyledi, ‘Bize ödeme yapmadı’ dediler” diye konuştu.

Share: