Temel istasyonlarını Atatürk fotoğrafı ile kapatan CHP’li belediyeye tepki

Çanakkale’nin Dağ beldesinde temel istasyonunun çevresini Atatürk ve Anıtkabir fotoğrafları ile kapatan CHP’li Acı Belediyesi’hangi tepkiler çoğalıyor.

Çanakkale’nin tarz ilçesine sınırlı Kepez Beldesinde temel istasyonunun Atatürk ve Anıtkabir fotoğrafları ile kapatılmasına mevrut tepkiler sürüyor. Toplumsal medya hesabı üzerinden tepki gösteren DÜRÜST Öğür Kadro Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkale’da CHP’li Cebel Belediyesi temel istasyonlarına cebin çıkılınca üzerlerini Atatürk fotoğrafı ile kaplatmıştı… Atatürk kimseden çekmedi; sizden çektiği büyüklüğünde! Dağıttığınız Nutuk’u bari tıpkı dahi okumayı deneseniz” ifadelerine meydan verdi.

Gılafçı: “Atatürk’ü böyle ayrımsız pinhan sürecinde çekmek hangi büyüklüğünde ahlakidir?”

CHP Nişan Şehremini Birol Arslan’ın yaptığı skandalların ivinti kesmediğini belirten AK Fırka Acı Yer Başkanı Cihat Gılafçı, “Nişan’in meydanı tutmak amacıyla üç ayrımlı noktaya dikilen temel istasyonlarının çevresinin Atatürk ve Anıtkabir resimleri ile kapatılınca çevreye ışıma dağıtmıyor mu? Atatürk’ü hakeza aynı gizlenmiş sürecinde sarmak ne büyüklüğünde ahlakidir? Bize Atatürk Anıtı’nın karşısına kot pantolon ile çıkılmaz diyen Cebel Belediye Başkanı Birol Arslan’ın çevreye kötü dağıtan temel istasyonlarının etrafını Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ile pinhan etmesi sağtöresel midir? Temel istasyonlarına bittabi cebin değiliz ama beldenin kül göbeğine yapılması bundan bile mavera Atatürk resimleri ile kapatılmasına açık yerine karşıyız. Cebel Belediye Başkanı bize Kemalizm dersi vereceğine, evvel kendisi Sevr Anlaşması ile Montrö Anlaşması arasındaki farkı öğrenmeye davet ediyoruz” dedi. – ÇANAKKALE

Share: