Tendürüst milli kürekçiler, Balkan Şampiyonası’na Adıyaman’da hazırlanıyor

Canlı Milli Kürek Takımı, Balkan Şampiyonası’nda kudretli dereceler elde edebilmek için çalışmalarını Adıyaman’üstelik sürdürüyor.

Bosna Hersek’in Vişegrad şehrinde 9-11 Ilkgüz’da yapılacak Balkan Kürek Şampiyonası için Gazihan Ağababa Akarsu Sporları Merkezi’nde kampa giren canlı milliler, günde 2 idman yaparak yavaş depoluyor.

Sanmar Denizcilik Gençler Türkiye Şampiyonası’nı Adıyaman’üstelik tamamlayarak, Balkan Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan milliler, Atatürk Barajı’nda arak döküyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli takıma seçilen sporcuların Atatürk Barajı’nda dinlenme kampı yaptıklarını rapor etti. Gazihan Ağababa Su Sporları Merkezi’nin önemini anlatan Çuhadar, şöyle konuştu:

“9-11 Eylül tarihleri ortada Bosna Hersek’te düzenlenecek olan Balkan Şampiyonası’na sporcularımız burada hazırlanıyor. Bu merkezimiz birlik bire bir egzersiz alanı. Bir Nice takımımız buraya geldi, kampa girip antrenmanlarını burada yaptı. artık dahi gelmeye devam edecekler. Amacımız burada elan iri ve kapsamlı yarışmalar açmak.”

Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Fikret Bahadır ise Gölbaşı ilçesinde Sanmar Denizcilik Çoluk Çocuk Türkiye Kürek Şampiyonası’nda başarılı olan sporcuların milli kürek takımına seçildiğini hatırlattı.

Milli sporcuların Atatürk Barajı’nda kampa girdiklerini kaydeden Batur, “Biz burada bunaltıcı bir organizasyona ev sahipliği yapmaktayız. Amacımız kentimizde akarsu sporları altyapısını geliştirerek, hele Adıyaman’daki spor turizmini ve organizasyonlarını ense düzeye derk etmek.” diye niteleyerek konuştu.

Yurt dışından kamp teklifi

Gazihan Dede Su Sporları Merkezi’ne güçlükle dışından dinlenme kampı üzere taleplerin oluştuğunu ifade eden Keleş, “Türkiye’deki eksiksiz nazik seçkin spor kulüplerimizin kamp tercihlerinden bilahare şu dakika dar dışından dinlenme kampı tercih ve rezervasyonları almaktayız. Ayrıca Türkiye’deki bilcümle kürek spor kulüplerini Adıyaman’üstelik dinlenme kampı yapmaya çağırma ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sporcular iddialı

Sporculardan Yasin Bayındır dahi antrenmanlarını geceli gündüzlü sürdürdüğünü kaydetti. Bir Nice birincilik ve dünya üçüncülüğünün olduğunu belirten Bayındır, şöyle devam etti:

“Demincek antrenmanlarımıza serencam çabukça bitmeme yazar, Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Sabahleyin er saatlerde geliyoruz. Suyun düzlük olması bizim üzere balaban. Bu olduğunda antrenmanlarımızı elan bol yapıyoruz. Günde yeryüzü bir iki 3 saat süresince ağır tıpkı egzersiz yaparak hazırlanıyoruz. Kürek sporu pres amma pir tıpkı spor.”

Muazzez Akbaş de 3 yıldır kürek sporu yaptığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Geçen sene Balkan Şampiyonluğu ile Balkan 3’üncülüğüm var. Bu sene İtalya’da düzenlenen yarışmada üstelik acun 3. olduk. Çok mutluyuz, bu sporu tavsiye ediyorum. Atatürk Barajı evire çevire ve su bizim üzere ülkü. Burada Balkan Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Hedefimiz birincilik. Böke olup ülkemizi benzemek istiyoruz.”

Share: