Tepebaşı Belediyesi, Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı Buluşmasına Katıldı

Tepebaşı Belediyesi, Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı 3. Buluşması’nda Nilüfer Belediyesi’ne konuk oldu. CHP Umumi Başbuğ Yardımcıları ve 7 CHP’li uray başkanının katıldığı buluşmada iklim krizi, etkileri ve evcil yönetimlerin eylem planları konuşuldu.

“Yerel Yönetimlerde Sürdürülebilir Erke ve İklim Gösteri Planı-Belediyeler Buluşması”nın üçüncüsü, Nilüfer Belediyesi sülale sahipliğinde Bursa’birlikte gerçekleşti.

Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi’nde düzenlenen buluşmaya, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun, Ulvi Öztunç, Ahmet Akın ve Prof. Dr. Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Yüksel Özkan, Nilüfer Belediye Reisi Turgay Erdem, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Liva, Kadıköy Şehremini Şerdil Yük Odabaşı, Bodrum Şehremini Ahmet Aras, Şişli Belediye Reisi Yaşamış Kırıcı, Seyhan Şehremini Akif Kemal Akay ile Tepebaşı Belediye Komutan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, CHP ve İYİ Tümen memleket yönetimleri, akademisyenler ve yer gönüllüsü vatandaşlar katıldı.

Ev sahibi olarak açılış konuşmasını işleyen Nilüfer Şehremini Toygar Yiğitlik, iklim krizinin hayatın seçme alanını etkileyen aynı konu olduğuna özen çekti.

Tepebaşı Belediye Başbuğ Yardımcısı Suat Yalnızoğlu da toplantıda, Tepebaşı Belediyesi’nin hayata geçirdiği Türkiye’deki önceki ve yegâne beyinli kent projesi olan Remourban karşı bilgiler aktardı. Yalnızoğlu ayrıca Tepebaşı Belediyesi’nin temiz erke ve abuhava konusundaki çalışmalarına ilişik de tafsilatlı bilgiler aktardı.

Share: