Terbiye-İş Sinop Ofis Başkanı Şahbenderoğlu: “Bizim Biricik Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk”

MUSTAFA USTA

Eğitim-İş Sinop Şube Başkanı Büyüklük Tuncay Şahbenderoğlu, “Başöğretmenlik yerine bizim tıpkı yegâne başöğretmenimiz var o üstelik Mustafa Eksiksizlik Atatürk. Bizim cins başöğretmenimiz o. Biz bu şekilde kategoriye fırlamak istemiyoruz. Ayrıca tabi ki eğitimin bir nice sorunu varken bu nev dayatmaların bize gönderilmesini makul bulmuyoruz. Çünkü eğitimde birçok mesail var. Hele çocuklarımızın okula gidip gelirken yaşadıkları sorunlar var” dedi.

Eğitim-İş Sinop Şube Başkanı Ihtişam Tuncay Şahbenderoğlu, Öğretmenlik Iz Kanunu ve aksiyon bırakma eylemiyle ilişkin izah yaptı. Şahbenderoğlu, şöyle konuştu:

ÖĞRETMENLİĞE SAYGISIZLIK NAMINA DEĞERLENDİRİYORUZ”

“Muallimlik patika kanunu bozma edilmesi yönünde meclise tıpkı ihtar bu. Zımnında dahi yemeden içmeden haklarımız bu değil. Bizim müstakil haklarımız noktasında birlikte birçok sıkıntılarımız var. Maaşlarımız dar ecir talebindeyiz ama maatteessüf nezaret bunları görmekten artım böyle ucube benzeri çığır kanununu bize dayatmaya çalışıyor. Tabi eğitimcilere bu konuda tek bilgi sorulmadı. Dolayısıyla üstelik baştan sona bize sorulmadan çıkarılmış aynı çığır kanunu ile cebin karşıyayız. Biz dahi buna itiraz ediyoruz. Biz bunu öğretmenliğe saygısızlık namına değerlendiriyoruz zira tıpkısı işi yapan insanları bu şekilde kategorize ederek bölüştürmek hem hisse senedi barışı açısından akıbet evre gayrisıhhi tıpkı genişlik meydana getirecek hem üstelik gelişim yerlerimizde huzursuzluklar meydana getireceğinden ekolojik ortam biz buna karşıyız.

“BILCÜMLE ÖĞRETMENLER UZMANDIR”

Biz diyoruz ki anayasada yerini bulduğu için hep öğretmenler uzmandır doğrusu. Dolayısıyla eksperlik hakkımızı bize verin diyoruz. Başöğretmenlik adına bizim tıpkı yegâne başöğretmenimiz var. O da Mustafa Eksiksizlik Atatürk. Bizim gerçek başöğretmenimiz o. Biz bu şekilde kategoriye hasrolunmak istemiyoruz. Antrparantez tabi kim eğitimin bir nice sorunu varken bu cins dayatmaların bize gönderilmesini makul bulmuyoruz, zira eğitimde birçok sorunlar var. Alelhusus çocuklarımızın okula gidip gelirken yaşadıkları sorunlar var. Kemirmek noktasında sıkıntıları var. Erişim noktasında, ibret miftah materyal alımları noktasında bir nice sıkıntılar var. Çabucak öğrencilerimizin değil velilerimizin de sırtına dara olan birçok konu var. Bunlarla ilgi kaplamak istiyoruz bağımlı. Nedeniyle tığ bakanlığa diyoruz kim öğretmenleri dinleyin diyoruz.”

Share: