TFF 2 ve 3. liglerin eser hakları 5 yıllığına Fuchs Sports’ta

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) marifetiyle yapılan ihale sonucunda, TFF 2. Takım ve TFF 3. Loda naklen yayın ihalesini 5 yıllığına Lüksemburg merkezli Fuchs Sports Türkiye firması kazandı.

TFF’den yapılan açıklamaya bakarak, bahis konusu liglerin yapıt hakları 2022-2023 sezonundan itibaren 5 sene boyunca Fuchs Sports Türkiye’ye devredildi.

Futbolseverler, TFF ile Fuchs Sports Türkiye ortada yapılan iz hakları anlaşması neticesinde 92 takımın savaşım ettiği TFF 2. Tomar ve TFF 3. Takım karşılaşmalarını 5 sene süresince kullanılmamış yavru benzeri dijital bakım ile serbest izole bant internet altyapısı üzerinden seçkin yerden, umum cihazlardan izlem edebilecek.

Taraftarlar etkili maç yayınlarına, karşılaşma özetlerine, fikstür ve fakül durumuna ve elan bir nice detaya Fuchs Sports platformu üzerinden erişebilecek.

Konuya ait açıklamada bulunan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Türk futbolunda yeni tıpkı geveze başlatmak istiyorsak bu değişimi takkadak eğin liglerde düzenlemek makul gayrimümkün. TFF 2. Tomar ve 3. Öbek’dahi bu atılımın tıpkı parçası olması gerekir. Federasyon namına 2. Küme ve 3. Yığın kulüplerimize hem ekonomik hem dahi topçu gelişimi anlamında bindi olması için iz haklarını ihaleye açtık. Fuchs Sports Türkiye, tenkis sonucunda 5 sene süreyle maçları yayınlamaya adalet kazandı. Bu şekilde 92 pakt taraftarı maçları izleyebilecekken kulüplerimiz amacıyla de sağlık sağlanmış olacak. Henüz güvenli, daha belirgin, henüz güzel tıpkı grup, sponsorların ilgisini artıracak ve Türk futbolunun değerinin yükselmesine nazik yardım sağlayacak. Anlaşmanın ülkemize ve Türk sporuna aynalı olmasını diliyorum.”

Share: