TGRT Bilim spikeri Mehmet Aydın’dan öğretmenlere bildirişim eğitimi

– TGRT Fen spikeri Mehmet Aydınlık’dan öğretmenlere bildirişim eğitimi

YALOVA – Yalova İl Milli Terbiye Müdürlüğü yoluyla planlı İletişim Konferansı’na konuşmacılarından TGRT Malumat spikeri Mehmet Aydın okul idarecisi ve öğretmenlere çalışkan müşavere ve iletişim hatalarıyla ilgilendiren sunum yaptı.

İl Milli Yetişek Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen konferansa hatip namına Mehmet Aydınlık’ın beraberinde radyo programcıları Imge Öztürk ve Hop Dedik Ayhan katıldı. Yalova Ahali Eğitim Bilimi Merkezi Konferans Salonu’nda yapılan etkinlikte önce adına sahneye sâdır TGRT Malumat’in görüntülük yüzlerinden Mehmet Münevver, “Çalışkan danışma, diksiyon ve hitabet, topluluk uğrunda müzakere fobisi, üst dili, iletişim hataları” konuları üzerine lokma gerçekleştirdi.

Tebessümlü ifadelerle konuşmanın karşı tarafa ongun tıpkısı şekilde geçtiğini belirten Okumuş, ayn temasının heyecanı kayran unsurlardan olduğunu söyledi. Okumuş, ansambl zarfında vakit kaybetmeden bire bir kişiye yönelerek anlatmanın birlikte sair kişileri üzdüğünü bu nedenle anlatırken bakışları ulaştırmak gerektiğini anlatım etti.

Sesin can kuşu halini yansıttığını ve duyguları iletirken sesin kullanıldığını belirten Görgülü, veri sunumlarında konuya göre da patırtılı tonunu değiştirerek sunuş yaptıklarını anlattı.

Nefes egzersizlerinin insanların heyecanını dindirdiğini söyleyen Kültürlü, bu egzersizi sakinleşmek üzere dahi yapılabileceğini söyledi.

Ziyalı, iletişimin zer kurallarından birinin uymak olduğunu kaydetti. Görgülü, Türkçe’nin korunması gerektiğini ve yaygınlaşmaya başlayan iş merkezi dilinden öğrencilerin uzak tutulması gerektiğini savundu.

Ardından ayrıksı konuşmacılar sunumlarını gerçekleştirdi.

Programı Ilbay Muammer Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe üstelik izlem etti.

Share: