Tıpkısı metrelik çift, boylarını aşmayacak benzeri ev istiyor

Bir metrelik çift, boylarını aşmayacak tıpkı ev istiyor

Sivas’ta dinç 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak tıpkı evde boş ayrımsız hayat aylamak istiyor

SİVAS – Sivas’ta dallı güllü 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak tıpkısı evde belirgin bir maltalık devam etmek istiyor.

İnternet üzerinde tanışarak geçtiğimiz Orak Ayı ayında Gümüşhane ve Sivas’ta düzenlenen düğün törenleriyle hayatlarını birleştiren 1 metre 8 santimetre boyundaki Ahat ve Emine Öztürk çifti, celi ayrımsız lüp hayalini kuruyor. Türkiye’nin yeryüzü kısa çifti olan Öztürk çifti üzere, alışılagelen boylu insanlara bakarak tasarlanan değme açkı ve malzeme adeta tıpkısı bariyer. Koşa az daha her an günce işlerini görebilmek için zaman zaman sekmen ve iskemle kimi zaman ise aynı çubuk buyurmak zorunda kalıyor. Öztürk çifti kısaca 4 aydır Ahad Öztürk’ün asıl ve babasıyla birlikte bire bir evde kalıyor. Çift içerisindeki eşyaların ve mimarisinin kendilerine engel çıkartmayacağı bir evin hayalini kuruyor.

Her şeye rağmen mutlular

24 yaşındaki Ahat Öztürk, kendisiyle bire bir boydaki eşiyle bahtiyar olduklarını ancak boylarına akla yatkın aynı lüp hayalini kurduklarını belirterek, “Tığ toplumsal iletişim araçları üzerinden irtibata geçtik. Orada tanıştık. Izdivaç kararı aldık. birkaç yıllık tanışmamız oldu. Ondan sonraları dedik ki tıpkı imza atalım çıktı, çokça geç kalıyoruz. Evliliğimizde dördüncü ayımıza gireceğiz. Mutluyuz huzurluyuz. İster istemez bir mızıka mesail yaşıyoruz. Bizde isteriz kendi evimizin olmasını, abat bir şekilde ulaşabileceğimiz eşyaların olmasını. Gâh yerde imkanları zorlayamıyorsun. İmkanın neye yetiyorsa ona çabalıyorsun. Burada bile prizlerimiz yüksekte. Yalnız lavabonun ışığının düğmesini süfli indirebildik. Kişi imkanlarımız ile yaptık. Söz Misali çeşmeye uzanacağız uzanamıyoruz. Eşim söz gelişi kemirmek yapacak iskemle ya dahi sekmen kullanıyor. Onu bürümek zorunda kalıyor ve ister istemez üstünde akım ediyorsun, tedenni riski oluyor. Kadem burkma riski oluyor” dedi.

Taburesiz hiçbir aksiyon yapamıyorlar

Emine Öztürk ise karışık yıkayabilmek amacıyla de sekmen yolmak zorunda kaldıklarını belirtip, “Kemirmek yaparken ilişkin basamak bürümek zorunda kalıyorum. Işıkları açarken çubuk elde etmek zorunda kalıyorum. Telefonumuzu şarja da taksak, arz ufak ayrımsız özdek de birlikte sekmen gerekiyor. Bunun zorlukları var. Bunu sunu dolgunca biz ve bizim gibi insanlar anlıyor. Kayınvalidem apotr oluyor. Mutfakta olsun ışığı açarken çok koruyucu oluyor. Kimi Vakit inanın o çubuğu üstelik döşemek zor oluyor. Kişi boyumuza göre bir mutfağım olsa yada zat yaşantımıza akla yatkın aynı priz olsa bereketli evet. Deminden görüyorum eskimemiş evlerde bunlar mümkün. Amma şuan ki durduğumuz familya bozuk bir çatı olduğu amacıyla bunu ayarlamak biraz el. Kirada yaşadığımız üzere kendimize bakarak evi ayarlayamıyoruz. Kendi evimiz olsa kendimize göre ayarlayabiliriz. Ama ocak icar olunca olmuyor. muavenet etmek isteyenler amacıyla Cenabıhak razı olsun derim” şeklinde konuştu.

Share: