Tıpkısı yapmacıklı doktor vakası bile Erzincan’üstelik görüldü! Ambulansla tutkun naklederken yakalandı

Hatır kanaması nâkil ve Van Yüzüncü Sene Üniversitesi Dursun Odabaş Tababet Merkezi’nde tedavi gören benzeri hastalanmış, yakınları yoluyla İstanbul’a nakledilmek istendi. Bunun konusunda İstanbul’da hususi ambulans hizmeti veren firma vasıtasıyla gönderilen ambulansa alınan rahatsız, Van’dan İstanbul’a nakledilmek amacıyla yola çıktı.

KENDİNİ “ÇOCUK DOKTORU” OLARAK TANITTI

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası’nda Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü ile Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Büro Müdürlüğü ekiplerince ortak yapılan uygulama esnasında durdurulan ambulans kontrol edildi. Ambulansta hastaya refakat fail ve kendini “yavru doktoru” kendisine tanıtıcı Osman Ç.’ye “doktor kimliği” soruldu. Üzerinde hekim kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu belirten Osman Ç., kaba ve bozuk tavırları konusunda ambulanstan indirildi.

TTIBBI SEKRETERLİK BÖLÜMÜ MEZUNUYMUŞ

Yapılan kontrollerde sahte doktor olduğu mahsus ve hekim önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına makbuz. Tıbbi yazmanlık bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.’nin İstanbul’daki tıpkısı hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor adina tanıttığı belirtildi.

PARA KARŞILIĞI ILAÇ YAZDIĞI İDDİASI

Para karşılığı ara sıra hastalara derman yazdığı ve keyif kurullarında ifade alımlarına tavassut ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye sevk edildi. Ambulansın içindeki züğürt ise kontrollerin arkası sıra İstanbul’a gönderildi.

Share: