Tokat haberi! Arsıulusal Kayseri Yarı Maratonu, Ilişki haset başlama alıyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın 150. Yılda 150 Projeleri çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi, Muamele haset ‘Erciyes’ temalı Uluslararası Kayseri Nısıf Maratonu düzenleyecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından gerçekleştirilen ve Kayseri’dahi benzeri maratondan daha fazlasının hedeflendiği Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu 9 Ilk Teşrin Pazar günü bidayet takanak. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın ‘150.Yılda 150 Proje’ içerisinde vadi alan ve Türkiye’nin dört bir yanından 6 bin Türk sporcunun birlikte 15 ülkeden 120 yabancı sporcunun ortaklık sağlayacağı Uluslararası Kayseri Nısıf Maratonu ile Kayseri’üstelik adeta tıpkısı taşla üç kuş vurulacak. Büyükşehir Belediyesi, nısıf maraton yardımıyla hem vatandaşlara spor yaptırmayı, hem şehrin tanıtımını gerçekleştirmeyi hem da temas kesimin katılacağı tıpkısı etkinlik yapılmasını planlıyor.

‘Erciyes’ temasıyla 9 Teşrinievvel 2022 Veriş günü gerçekleşecek ve ‘Bir Maratondan Elan Fazlası’ sloganı ile düzenlenecek Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu 21K, 10K ve halk koşusu koyulmak üzere üç kategoride koşulacak. Ayrıca ağır arzu üzerine vasıta oluşturamayan cemi vatandaşlar Ahali Koşusu’na çağırma edildi.

Maratonda dereceye giren katılımcıları ise toplanmış 384 bin TL para ödülü bekliyor. Az içi ve mikro dışından hevesli atletlerin bile kayran alacağı binlerce kişinin koşacağı yarı maratonda, ödüller 21K Genel Sınıflama, 21K Gözyaşı Grupları Türk Sporcu, 10K Genel Sınıflama Türk Sporcu ve 10 Gözyaşı Grupları Türk Sporcu kategorilerinde ikram edilecek.

Spor A.Ş. eliyle gerçekleştirilecek arsıulusal nısıf maratonda, Büyükşehir Belediyesi yoluyla değişik etkinlikler da düzenlenecek. Aktivite ve cümbüş komple maraton, sporun yanında bayrı kentin tanıtımına dahi yardım sağlayacak.

‘Bir Maratondan Daha Fazlası’ sloganı ve ‘Erciyes’ temasıyla düzenlenecek Arsıulusal Kayseri Yarı Maratonu 21K, 10K ve umum koşusu koyulmak amacıyla üç kategoride koşulacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Alo 153 İletişim Merkezi ve Parafin Masa birimleri Uluslararası Kayseri Nısıf Maratonu’nda yerini aldı. Kurulan stantta, sporseverlerin irade, heves ve önerileri dinlenecek.

Öte yandan mütemadi demeden vatandaşların canını ve malını çevirmek yerine, canlarını hiçe sayarak balaban fedakarlık ile müteharrik Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı çalışanları dahi Arsıulusal Kayseri Nısıf Maratonu’na katılacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, değme sene şehrin kültürel değerlerini maraton teması kendisine belirleyerek, kentin güzelliklerini mecmu dünyaya tanıtmayı, aç ve idmansız koşucuları bir araya getirerek aktivite ve spor komple ayrımsız organizasyonla katılımcılara tabii ve kültürel mirasın keşfettirilmesini amaçlıyor. – KAYSERİ

Share: