Tokat Uray Plevne, sezonun ikinci yarısına mağlubiyetle başladı

Uçan Top AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Tokat Belediye Plevne’nin başantrenörü Furkan Iyi, ligin ikinci yarısına mağlubiyetle başladıkları için kalbi kırık olduklarını belirtti.

Ligin ikinci yarısının önceki maçında Galatasaray HDI Sigorta’ya deplasmanda 3-1 yenilen Tokat Uray Plevne’nin başantrenörü Furkan Gür, AA muhabirine, yengi parolası ile çıktıkları maçta geçmiş seti gösterişsiz hatalar yüzünden kaybettiklerini söyledi.

Ellerine mevrut fırsatları kullanamadıklarını nâkil Mebzul, “İki ekip istediğimiz işleri yapıp rakibimize balaban avantaj kurduk. Kazanabileceğimiz maçtı amma 3. setin çabucacık başında Rıfat Kantarcıoğlu’nun baş parmağına mevrut tümden maçın kaderini değiştirdi. Rıfat’ın sakatlığı maçın kırılma noktası oldu bizim için. Galatasaray takımının dahi karşılaşma içerisinde bize alın yaptığı tavırlardan rahatsız olduğumuzu ve hakeza büyük tıpkı kulübün bu gestalt işlere yönelmesinin gır gır olduğunu tercüme etmek isterim. İşler rastgele devir amacında gitmeyebilir. İkinci yarıya yengi ile başlamayı çokça istedik. Ancak söylediğim kadar şansızlıklar oldu, maatteessüf. İkinci yarıya mağlubiyet ile başladığımız amacıyla üzgünüm.” dedi.

İkinci yarının 3, 4 ve 5. haftalarında oynayacakları maçlara odaklandıklarını dile getiren Ongun, şu ifadeleri kullandı:

“Altekma Hekimoğlu ve Hatay maçları var. Öncesinde bu aksata evimizde Arkas ile oynayacağız. Rıfat’ın sakatlığı devam ediyor. Rıfat’ı Altekma maçına yetiştirmeye çalışıyoruz. Büyük Yücel Spor Salonu’nun kırcı olması nedeniyle Arkas Spor maçını ve maç hazırlıklarını Gaziosmnpaşa Üniversitesi Spor Salonu’nda gerçekleştireceğiz. Sayın rektörümüze ve Spor Bilimleri Fakültesi yöneticilerine teşekkür ederiz. Bizlere kapılarını açtıkları üzere. İkinci nısıf takımımdan beklentim iri. Kaybettiğimiz bir molekül namevcut, rakiplerimiz bile kazanamıyor. Onları yakalama şansımız var. Desteğe ihtiyacımız var taraftarlarımızı eksiksiz maçlara bekliyoruz.”

Share: