TOKİ, 26 ilde 365 arsayı yalınlık artırmayla satacak

Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişman Göz İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in birlikte aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı münhal artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, bölük, tecim, uran, turizm organizasyon alanı, özel okul alanı, akaryakıt istasyonu, lalettayin yapı, oto galericiler sitesi, otopark ve dinlenme alanları niteliğindeki arsalara, yüzdelik 25 peşinat 36, 48 ve 60 kamer vadeyle cemaat olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 milyar 721 milyon 272 bin 46 lira olan kısaca 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Işıklı, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin Ağacı, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Çeltek ve Van’bile mevcut 365 arsa engelsiz artırmayla satılacak.

Açık açık artırma, 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Teşrinievvel Perşembe günleri saat 10.30’bile iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konuşma Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kurultay ve Işporta Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden de teklif verilebilecek.

KDV’den muaf, yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer önel

Alıcılar, hane, ticaret, uran, turizm bünye alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer mehil ile topluluk olabilecek. Antrparantez arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

12 Ekim 2022 Çarşamba günü saat 10.30’birlikte yapılacak berrak artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Yardımcı, Kayseri, Konya’de bulunan arsaların 13 Teşrinievvel 2022 Perşembe saat 10.30’daki örtüsüz artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Entelektüel, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin Ağacı ve Niğde’birlikte kâin arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar ortada Adana Çukurova’de göz, Ankara Çankaya’da basamak ve tecim, Antalya’bile konut ile ticaret, Vazıh’dahi turizm kuruluş alanı, Elazığ’bile basamak-ticaret alanları bulunuyor.

İzmir’birlikte satışa sunulan arsalar beyninde endüstri, beledi bölük alanı, süfli sanayi sitesi, tarım ve hane alanları dahi bulunuyor.

Antrparantez İstanbul Başakşehir’de hane ve tecim alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişkin mufassal bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: