TOKİ’nin tenzilat kampanyasının ayrıntıları açıklandı

Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişko Hane İdaresi Başkanlığından (TOKİ) yapılan açıklamaya bakarak, bu sene borcunu başlarken ödeyip tapusunu alelacele almak talip hane ve hisse senedi yeri alıcıları üzere yüzdelik 22 indirip yapılacak.

İndirim kampanyasından, bütün takanak bakiyesini kapatamayacak olanlar bile yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacaklar, takanak bakiyesinin yüzde 25’inden bir iki olmamak şartıyla yaptıkları evvelce ödemelerde yüzde 22 tenzilat kampanyasından yararlanabilecek.

Kampanyadan çakmak talip ev ve iş yeri alıcıları, 22 Mart – 19 April 2022 tarihleri ortada ait bankaya başvuruda bulunabilecek.

Yer alıcılarına yüzde 10 indirim uygulanacak

Borcunu evvelden ödeyip tapusunu hızla kabul etmek talip arsa alıcılarına ise yüzde 10 iskonto uygulanacak.

Bu kampanyadan görmek isteyenler, 22 Mart – 14 April 2022 tarihleri beyninde başvurularını yapabilecek. Kampanyadan, gabi ifa taksitleri 2021 yılı Haziran ayının 30’uncu gününe kadar başlamış olan yer alıcıları faydalanabilecek.

Kampanyadan intifa şartları

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki ev, hareket yeri ve yer alıcılarının başvuru tarihi bakımından TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları kesenek, taksit ve geriye çevrilmiş temas borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, TOKİ marifetiyle satışları 2020 yılı sonuna büyüklüğünde gerçekleştirilmiş ve ansız ifa taksitleri yeryüzü geç 2020 yılı sonu itibarıyla başlamış konut ve gelişim yeri alıcıları yararlanabilecek.

Kalan taksit sayısı 12 ve daha bir iki olan bölük, iş yeri ve arsa alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Kampanyadan feyizlenmek talip ev ve hareket yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan emlak kredisi kullanabilecek.

TOKİ konutlarına iskonto geliyor

 

TOKİ’nin iskonto kampanyası 22 Mart’ta başlıyor

 

Share: