Toros Izzet Hastanesi bağımlılıkla mücadele hizmeti veriyor

Toros Büyüklük Hastanesi, etil alkol, uyuşturucu ve sigara bağımlılığıyla savaşım eden vatandaşlara tedavi imkanı sunuyor.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, Çocuk-Akil Baliğ Ispirto ve Esrar Bap Bağımlılığı Otama ve Arındırma Merkezi (ÇEMATEM) ile Karı Etil Alkol ve Mızrap Konu Bağımlılığı Otama ve Arındırma Merkezi (KAMATEM) çalışmalarına devam ediyor.

Etil Alkol ve konu bağımlılığı olan hastalar ve yakınlarına keyif hizmeti sunan merkezlerde, 20 bala ve 30 eş amacıyla munfasıl 50 yatak kapasitesi bulunuyor.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Sertabip Hür Âşık Karak, hastalara ve yakınlarına akla yatkın fiziki koşullarda, kabul görmüş ilmî yaklaşımlar çerçevesinde tedavi imkanı sunulduğunu ifade etti.

Karak, otama sonrası düzenlenen rehabilitasyon programlarıyla hastaların içtimai hayat karışma olmalarının heveslendirme edildiğini belirterek, ” Türkiye’da yatak kapasitesi bakımından genişlik balaban merkezlerden biri olma özelliğini esirgeyici Toros Izzet Hastanesine sınırlı ÇEMATEM ve KAMATEM, Mersin Ağacı ve kesim illere hizmet vermektedir.” değerlendirmesinde bulundu.

Merkezlerde alanında eksper personellerin fariza yaptığını bildiren Karak, şunları kaydetti:

“ÇEMATEM ve KAMATEM’üstelik, ispirto, özellik, uçman husus, reçeteli satılması gereken ilaçların bağımlısı reşit kişilerin tedavisinin yanı sıra tabiiyet kâmilen bireysel, takım ve sülale çalışmaları, bağımlılığa yönelik aile danışmanlığı, kavga terapileri, toplumsal uyum becerilerinin geliştirilmesi, bağımlılığı önleme eğitimleri de verilmektedir. Yatışı yapılan hastalara günaydın toplantıları, spor faaliyetleri, ahşap pentür, etki tasarımı gibi atölye çalışmaları dahi sunulmaktadır.”

Share: