Trabzon’da zaman öncesi turizm istimara toplantısı yapıldı

Trabzon’üstelik bakir zaman öncesi turizm kıymetlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan, Trabzon Tecim ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi ve umumi heyet üyeleriyle mevsim öncesi yapılacak çalışmalara ait düşünüm alışverişinde bulundu.

Erdoğan, Trabzon’u 12 ay turizm hareketinin olduğu bire bir site haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Tüm paydaşlarla bu hedefe yönelik çalıştıklarına dikkati calip Erdoğan, “Geçtiğimiz günlerde yılın evvel kruvaziyer gemisini karşıladık. Nisan kocaoğlan sonuna kadar 8 geminin elan gelmesini bekliyoruz.” dedi.

Çelebi birlikte Trabzon’daki turizmin çeşitlendirilmesi üzere yaptıkları çalışmaları aktardı.

Özellikle sağlık turizmine nazik ehemmiyet verdiklerini dile getiren Çelebi, “Sağlık turizminin ilimizde geliştirilmesi adına aktif biçimde çalışıyoruz. Fuar ve kurultay turizmi üstelik kentimizdeki turizm hareketinin sene boyunca devam etmesi amacıyla önem verdiğimiz konulardan biri.” diyerek konuştu.

Toplantıda, Trabzon turizm stratejisinin oluşturulması, turizm master planlarının yapılması, evcil ve ecnebi turistlere yönelik çağrı merkezinin kurulması, sektöre müteveccih eğitim bilimi faaliyetleri, turizm fakültesi kurulması ve bölgedeki turist rehberi sayısının artırılması kabil konular de ele makbuz.

Share: