Trakya’da vatandaşlar anımsatma dozu aşılarını oluyor

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’de Kovid-19 salgınına cebin anımsatma dozu hareketliliği sürüyor.

Sağlık Bakanlığınca Kovid-19 salgınına alın hatırlatma dozu randevularının tanımlanmasıyla Merkezi Hekim Termin Sistemi’nden (MHRS) termin düz vatandaşlar, Edirne Sultan 1. Meram Ihtişam Hastanesi’ne giderek aşılarını oluyor.

Hatırlatma dozu üzere gelen vatandaşlar, aşılama merkezleri önünde arada sırada derya oluşturuyor.

Hatırlatma dozunu yaptıran Irmak Çam, AA muhabirine, 3. düze aşısını olduğunu söyledi.

Koronavirüs salgınının mutluluk genelinde görüldüğünü anımsatan Çam, “Yaz mevsimi olmasına karşın sayılar ve vakalar artmakta. Bu nedenle hep vatandaşların aşılama olmasını öneriyorum.” dedi.

Ulaş Çam da salgına alın bilimin bambaşka bir merhem bulana kadar aşılanmaya devam edeceklerini belirterek, “Sonuçta hastalığın riskleri aşıdan çokça daha fazla. O yüzden aşı olmayı öneriyorum.” diyerek konuştu.

Tevfik Yüksel dahi herkesin hatırlatma dozunu yaptırması gerektiğini, kendisinin da 5. aşısını olduğunu kaydetti.

Kırklareli ve Tekirdağ

Kırklareli ve Tekirdağ’dahi de Kovid-19 salgınına karşı hatırlatma dozu hareketliliği sürüyor.

Kent sakinleri telkih merkezleri uğrunda bazı bazı kükremek oluşturuyor.

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Kent Hastanesi Başhekimi Dr. Lütfi Çağatay Onar, salgınla mücadelede hatırlatma dozunun çokça majör yere erbap olduğunu dile getirdi.

Onar, hatırlatma dozlarının boşlama edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Tekirdağ’dahi vatandaşların anımsatma dozuna ilgisi iyicene. Sırası gelen herkesin lazım duyarlılığı gösterip hastanelere gelmesini bekliyoruz. Herkesin konusunda düşeni yapması gerekiyor. Sosyal savaşım çok koskocaman.” diyerek konuştu.Share: