Tunus Olimpiyat Komitesi Karatay’ın yatırımlarını inceledi

Konya 2021 5. İslami Tesanüt Oyunları çerçevesinde Konya’üstelik mevcut Tunus Ulusal Olimpiyat Komitesi Başkanı Mehrez Boussayene ile Alt Kurul Üyesi Mohamed Soufiane Chaouachi, Konya’nın biçim Karatay İlçe Belediye Başkanı Hasan Kılca’yı musahabe etti.

56 ülkeden yaklaşık 4 binin üstünde sporcunun katılımıyla Konya’bile başlayan “Konya 2021 5. İslami El Birliği Oyunları” nazik heyecana görüntü olurken; şişman aranjman amacıyla şehre gelen domestik ve yabancı bir nice tören düzeni üyesi bile Konya’yı ziyaret ediyor. Oyunlar çerçevesinde Konya’üstelik mevcut Tunus Millî Olimpiyat Komitesi Başkanı Mehrez Boussayene ile Alt Kurul Üyesi Mohamed Soufiane Chaouachi da, Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca’yı konuşma etti.

Tunuslu yıldız bilimi, ziyaret programı çerçevesinde evvel ilk Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, Karatay Belediye Komutan Yardımcıları Ramazan Şevik ve Mustafa Yaylacı ile Yer Koruma ve Taharri Müdürü Mustafa Özsolak’la ayrımsız araya geldi. AK Tümen Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç’in bile katıldığı ziyarette Başkan Hasan Kılca, Karatay Belediyesinin ilçede oluşan atığın kaynağında ayrıştırılarak toplanması ile ekonomiye düşüncesiz kazanımı aşamaları üzerine Tunuslu heyete vukuf verdi.

Tunuslu astronomi Trap- Skeet Atış Poligonu Sosyal Tesisini inceledi

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Tunus Millî Olimpiyat Komitesi Başkanı Mehrez Boussayene ve Encümen Üyesi Mohamed Soufiane Chaouachi ile gelişigüzel Karatay Belediyesi eliyle ilçeye kazandırılan Kullanılmamış Asfalt Plenti ile Asfalt ve Beton Elemanları Analiz Laboratuvarı’nı da yerinde inceledi. Karatay Şehremaneti Komutan Yardımcıları ve Karatay Belediyesi Vahit Müdürlerinin üstelik hazır bulunduğu incelemede Tunuslu gök bilimi; geçtiğimiz sene 13 milyon 500 bin teklik maliyetiyle Karatay’a bakım vermeye başlayan Bakir Asfalt Plenti Tesisi ile Asfalt ve Beton Elemanları Analiz Laboratuvarı’ndaki çalışmaları geçenlerde görme fırsatı buldu. Tunus Millî Olimpiyat Komitesi Başkanı Mehrez Boussayene ve Komisyon Üyesi Mohamed Soufiane Chaouachi ayrıca; Karatay Saraçoğlu Spor Tesisleri içerisinde geçtiğimiz hafta Karatay Belediyesi aracılığıyla yapımı tamamlanan Trap-Skeet Atış Poligonu Sosyal Tesisi’ni dahi inceledi. “Konya 2021 5. İslami El Birliği Oyunları”nın Atıcılık ve Okçuluk kategorilerinde mücadele verecek sporcular ve maharet ekibe üstelik bakım verecek tesisi gezen Tunuslu yıldız bilimi, tesisi haddinden fazla beğendiklerini rapor ederek, spor camiasına böylesine zer tıpkı tesisi kazandıran Karatay Şehremini Hasan Kılca’ya teşekkürname etti.

“Konya tarihi günler yaşıyor”

Karatay Şehremini Hasan Kılca, dünyanın ciharıyek yanındaki İslam ülkelerinden mevrut binlerce misafiri Konya’da ağırlamaktan iri bahtiyarlık duyduklarını rapor ederek, Konya’nın tarihi günler yaşadığının altını çizdi. Başkan Hasan Kılca, “Konya 2021 5. İslam Tesanüt Oyunları şehrimizde başladı. Konyamız, kadim geçmişine uygun yerine dayanışmanın, dostluğun, hoşgörünün, el birliği ve birlikteliğin genişlik evire çevire örneklerine tanıklık edecek. 5. İslam Dayanışma Oyunları, şehrimize dokuz canlı çok alanda cesim katkılar sağlayacak. Bizler dahi şehrimizde kâin misafirlerimizle aynı araya geliyor, hem ilçemizi daha yakından tanımalarını sağlıyor hem birlikte belediyemizin projeleriyle ait fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu vesileyle, ilçemiz ve hizmetlerimizle yakından ilgilenen Tunus Ulusal Olimpiyat Komitesi Başkanı Mehrez Boussayene ve Komite Üyesi Mohamed Soufiane Chaouachi’ye teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. – KONYA

Share: