Turgutlu’da Halas Coşkusu, İlyas Yalçıntaş Konseriyle İkiye Katlandı

Turgutlu Belediyesi aracılığıyla düzenlenen Galibiyet Bayramı, Bağ Bozumu ve Halas Şenlikleri’nin kapanışı İlyas Yalçıntaş konseriyle yapıldı.

Turgutlu Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayram’ında başlattığı ve 9 devir boyunca birbirinden renkli etkinliklerin Turgutlu halkıyla buluştuğu Utku Bayramı, Sonbahar ve Kurtuluş Şenlikleri unutulmaz bir konserle sona erdi. Adlı sanatkâr İlyas Yalçıntaş, şarkılarını 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Alanı’nı dolduran binlerce kişiyle alay malay söyledi. Adlı sanatçı, Turgutlu’nun düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde Turgutlulu hayranlarının birlikte namına 100. sene coşkusunu ve sevincini dahi paylaştı.

Sahneye Eşi Sabriye Akış ile alay malay sâdır Turgutlu Belediye Başkanı Ağır Atak, konuşmasında şunları söyledi:

“Turgutlu’muzun antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yılı bilcümle Turgutlululara hümayun olsun! Daha nice 100’lü yaşlara. 30 Ağustos’ta başlayan Galibiyet Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenliklerimizin bu geceleyin dokuzuncusu ve sonuncusu. Kâfi kim siz isteyin, ego size yeniden getiririm. Sevgili hemşehrilerimiz siz bana verdiğiniz sözleri tuttuğunuz sürece, birbirinizle çekişme etmediğiniz, kadınlarımıza kızlarımıza okkalı olduğunuz sürece, burada eğlenmeye geldiğiniz sürece on paralık maslahat yok; sunu güzellerini getireceğim. Sunu güzelleri sizlerle gelişigüzel olacak. Sizlerden tıpkısı saraka istemiştim, fire kaldı. Biliyorsunuz İrem Fer bebeğimiz var. Onların kampanyasına bindi oluyorsunuz. Yüzde bağlanak bir payımız kaldı. Yüzde altmış dokuz olduk. Yüzde yetmişe katılmak üzere yüzdelik kontak ayrımsız payımız var. Bu tün bu yüzde bağlanak payı tamamlayalım. İkinci istediğim; Turgutlu Belediyesinin zaman merkezi var arkadaşlar. Kanın hepimize hangi antlaşma gerekseme duyulacağını bilmiyoruz. Sizlerden da kan bağışına bindi olmanızı dilek ediyorum.”

Başkan Yavaş Atak, konser sırasında antrparantez Ege Orman Vakfı gelişim birliğiyle 10 adet amut bağışı hediyesini, İlyas Yalçıntaş’a takdim etti. Canlı artist direk bağışı hediyesinin kendisini çokça bahtiyar ettiğini söyleyerek Başbuğ Ciddi Akış’a teşekkür etti.

İlyas Yalçıntaş’tan ilk sahneye sâdır Turgutlulu gailesiz müzisyenler Soğurma ve Basa ise öz şarkılarını seslendirdiler. Güre yeteneklerin performansları dinleyicilerden balaban beğeni topladı.Share: