Turgutreis Atıksu Tasfiye Tesisi inşaatı yüzde 66 tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yapımı bitmeme eden tamamlandığında Bodrum’un arz iri tasfiye tesisi olacak olan Turgutreis İleri Dirim Bilimsel Atıksu Tasfiye Tesisi’nde çalışmaların yüzde 66’sı tamamlandı. Güncel döviz kuruna göre 235 Milyon 688 Bin 869 TL maliyet ile devam fail çalışmalar tamamlandığında yapılış 200 bin şahsiyet nüfusa seslenme edecek.

Türkiye’nin sunu heybetli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da, Muğla Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yapımı Turgutreis İleri Dirim Bilimsel Atıksu Tasfiye Tesisi ve Denize Inhilal projesi inşaatının yapımı bitmeme ediyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün aracılığıyla 2021 yılı Haziran ayında temeli atılmış ve Bodrum’un arz balaban arıtma tesisi olacak olan Turgutreis Atık Arıtma Tesisi inşaatında çalışmaların yüzdelik 66’sı tamamlandı.

Bodrum’un Turgutreis Mahallesinde 2 Kademeli adına planlanan ve ÇED Müspet Belgesi alınan Turgutreis İleri Biyolojik Atıksu Tasfiye Tesisi’nin bütün kapasitesi 37 bin metreküp olacak ve 200 bin şahsiyet nüfusa hitap edecek. Muğla Büyükşehir Şehremini Dr. Osman Gürün, Bodrum İlçesinde kocaman altyapı yatırımları yaptıklarını ve bu yatırımların Bodrum’un geleceği üzere balaban önem sunma ettiğini söyledi. Başkan Gürün, “Bodrum Muğla’nın dünyaya açılan yüzlerinden biri. Hem doğası hem denizi hem üstelik tarihi ile çok mefret tıpkısı dalan. Bu nedenle biz bu güzellikleri destek olmak ve gelecek nesillere güvenle aktarabilmek için üzerimize düşen görevi yapmalıyız. Bodrum’un tafsilatlı yıllarıdır hal muntazır sorunlarını tekerlek tekerlek çözüme kavuşturuyoruz. Turgutreis Atıksu Tasfiye tesisimiz Bodrum’un arz büyük tasfiye tesisi olma özelliğini taşıyor. Turgutreis Atıksu Arıtma tesisimiz 37 bin metreküp kapasitesi, deniz deşarjı ve elde edilen suyun yeşil alanlarda kullanılması özellikleri ile çağcıl ve Muğla’ya yakışan tıpkı bünye olacak” dedi. – MUĞLA

Share: