Türk güdücü köpekleri mülevven görüntüler oluşturdu

Türk çoban köpekleri mülevven görüntüler oluşturdu

ÇORUM – Çorum’da WAD Türkiye Şampiyonası Türk Çoban, Av ve Dideban Köpekleri Irk Standartları Yarışması düzenlendi.

Çorum Belediyesi karı sahipliğinde gerçekleştirilen WAD Türkiye Şampiyonası’nda Türk sürücü köpeği ırkları podyuma çıkarak birincilik için yarıştı. Hars Park’ta planlı yarışmada Türkiye’nin bir nice ilinden getirilen köpek podyumda hünerlerini sergiledi. Tonya finosu, malaklı, kangal, boz, Anadolu güdücü köpeği, Akbaş, Türk palisi, Karadeniz sürücü köpeği kategorilerinde yarışan köpekler, ırklarının özelliklerine bakarak değerlendirmeye alındı. Yarışmada, evre alan köpeklere armağan abla ve madalya verildi.

Uluslararası Avrasya Kapik Irkları (Kinoloji) ve Sokak Köpeklerini Dulda Ihya Federasyonu Yerli ve Milli Irklar Başkanı Akış Tülübaş, WAD Türkiye Şampiyonasının 7. Etabını Çorum’da yaptıklarını belirterek, “Haddinden Fazla evire çevire hava var. Beklentilerimizin üstünde bir yapılanma oldu. Çorum Belediyesi’nin haddinden fazla balaban destekleri oldu. Belediyemize verdiği katkılardan çevre teşekkür ediyorum. Köpeklerin genel kalitesi ve sağlıklarına baktığımız ahit Çorum haddinden fazla kudretli. 250 civarında araç yaptık. Yarışmaya Çorum’un yanında Amasya, Tokat, Samsun, Trabzon, Ankara, Sivas, Rize gibi illerden iştirak var” dedi

Belediye Komutan Yardımcısı Lemzi Çöplü de, Türk çoban köpeği ırklarının tanıtılması ve toplumda farkındalık oluşturulması için böyle bir organizasyon düzenlediklerinin tabir ederek, “Iyicene tıpkısı organize. Çocuklarımız, ailelerimiz burada. Çorum Belediyesi yerine bu kök organizasyonları düzenlemeye devam edeceğiz. 10’un üzerinde ilden ortaklık var. Yarışmacılara başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Share: