Türkiye Değiş Partisi lideri Sarıgül’den ruzname olacak depar: Mugayeret üzere en akilane aday Kemal Kılıçdaroğlu’dur

TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, cezaevlerindeki mahkumlara yönelik af talebini yinelemek için Bolu’ya geldi. Bolu T Tipi Merbut Hapis uğrunda gazetecilere açıklama fail Sarıgül, “Af talebimiz, siyasal tıpkı kâm değil tamamen vicdani tıpkısı taleptir. Toplumsal hazar ve el birliği hukuku amacıyla ‘Affet Türkiye’m’ diyorum. Türkiye’de pandemi koşulları cihetiyle hızlı yargılamalar oldu. Gözden kaçan bazı konular oldu. Cezaevlerinde 40 kişilik koğuşlarda 50-60 kişinin olduğu haberleri var. Hele pandemi koşulları münasebetiyle esnaflarımız hesaplı kendisine son adım sıkıntıya düştü. Çeklerini ve senetlerini ödeyemediler. Binlerce esnafımız maalesef ödeme güçlüğü içine düştü. Bu nedenle tıpkı sicil affına birlikte gerekseme var” dedi.

“YERYÜZÜ AKLA YATKIN NAMZET KILIÇDAROĞLU’DUR”

Sarıgül, 6’lı masanın adayının Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olması gerektiğini belirterek, “6’lı masa tıpkı namzet gösterecekse sunma makul aday; Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur, ana ihtilaf partisi lideridir amma tabi kim takdir, kendilerinindir” diye konuştu.

“YUNANİSTAN KONUSUNDE DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

Türkiye- Yunanistan krizinde Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra düz alacaklarını açıklanan Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi yerine her antlaşma devletimizin yanındayız. O nedenle Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Tıpkısı gece anlayışsız gelebiliriz’ lafı, akıbet mertebe değerlidir. Yunanistan; Avrupa’nın, Amerika’nın şopar çocuğudur. Tıpkı defa daha Yunanistan bilsin ki bizim bağırsak politikada farklılıklarımız gibi amma yerey ve bayrağımız bahis konusu olduğu zaman Reisicumhur’mız ve devletimizin yanında saha alırız” dedi.Share: