Türkiye global bölük denk artışında zirvede

Arsıulusal Para Fonu (IMF) dünyada bölük fiyatlarının sunu çok arttığı ve sunma çok düştüğü ülkeleri sıraladı.

IMF Global Bölük İzleme Raporu 2020 yılı dördüncü çeyrek altın verilerine göre bire bir geçmiş yılın aynı dönemine göre konut fiyatlarının genişlik haddinden fazla yükseldiği mutluluk yüzdelik 17.1’lik artışla Lüksemburg oldu.

58 ülkeyi kapsayan rapora bakarak, Türkiye yüzdelik 14.9’luk artışla ikinci, Eskimemiş Zelanda ise yüzdelik 13’lük artışla üçüncü tam vadi aldı.

Almanya’birlikte yüzdelik 8.7 Avusturya’bile yüzde 8.8 ve Portekiz’bile yüzde 9 artma görülürken, ev fiyatlarının arz haddinden fazla gerilediği mevki yüzde 4.4’lük düşüşle Bir Gündüz Feneri Emirlikleri oldu. 3.5’lik gerilemeyle Hindistan BAE’yi strateji etti.

KREDİ BÜYÜMESİNDE BİRİNCİ OLDUK

Türkiye’dahi konut fiyatlarının hezel konusu dönemde yükselmesinin nedeni bağan repo kampanyasıyla yüreklilik büyümesinin artması oldu.

Kamu bankaları önderliğinde tarihi eğin seviyelere çekilen konut kredisi faizleri talebi canlandırmış ve fiyatları yükseltmişti.

Bu genişlik IMF verilerine dahi yansıdı. 2020 yılında, 55 mevki beyninde doğruluk emlak kredisi büyümesinde Türkiye yüzdelik 15.3’lük artışla birinci tam kayran aldı. Rusya yüzdelik 13 ile ikinci, Sırbistan yüzdelik 11.1 ile üçüncü oldu. Itimat büyümesinin bildirme çok yavaşladığı mutluluk ise yüzdelik 6’lık düşüşle İrlanda oldu.

AKIBET 20 YILIN REKORU

IMF Toptan Konut Değer Endeksi 2020 yılı dördüncü çeyrek itibariyle tarihinin arz faziletli seviyesine çıktı. 2000 yılının 100 adına akseptans edildiği endeks, 2020’un dördüncü çeyreğinde 167.2’yi görerek rekor kırdı.

Hane fiyatları Rusya’birlikte yüzdelik 9.1, Kanada’üstelik yüzde 10.7, Amerika Mürekkep Devletleri’nde yüzde 7.8, Fransa’üstelik yüzdelik 6, İngiltere’de yüzde 5.9, Çin’da ise yüzdelik 2.2 artma gösterdi.

Hollanda’bile göz krizi!

 

Bölgedeki ev fiyatları uçtu! İşte sunma kızıl ilçeler…

 

Arıtma edilen faizsiz konut şirketleriyle ilişkin değişmeyen!

 

Share: