Türkiye-Özbekistan maçının ardından

İstanbul’üstelik planlı 2022 Dünya Kupası’nın dömifinal maçında Özbekistan’ı 1-0 yenerek 9 Ekim Münasebet günkü finalde Angola’nın rakibi olan Ampute Futbol Milli Takımı’nın teknik direktörü Osman Yakalamak, artık tek hedeflerinin finali iletilmek olduğunu söyledi.

Vodafone Park’ta yapılan Özbekistan maçı sonrası açıklamada mevcut Yakalamak, çok evire çevire aynı müsabaka olduğunu ve pir benzeri dünya şampiyonası deneyimi yaşadıklarını belirterek, “Zinhar, ‘biz Katar’üstelik yokuz’ demeyin. O coşkuyu, o heyecanı, Türk milletine yaşatıyoruz. Emeği sabık cümle cesamet büyüklerimize, bakanlığımıza, Türkiye Ayak Topu Federasyonuna beribenzer çok teşekkür ediyorum. Türkiye Bedenî Engelliler Federasyonu yöneticileri var burada, beraberiz, mutluyuz, huzurluyuz.” dedi.

“İstanbul’de ara sıra kulüplerimiz bize sahasını vermedi”

Kendilerine statlarını açan Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerine teşekkür fail Fark Etmek, “Hani arada sırada şişman kulüplerin başına nazik yöneticiler geliyor evet, görkem işte oradan başlıyor. Bittabi ki özge kulüplerimiz birlikte var amma İstanbul’dahi gâh kulüplerimiz bize sahasını vermedi. Haddinden Fazla üzüldüm, çocuklarım yerine, tıpkısı gazi yerine çok üzüldüm. Ama olsun, biz mutluyuz.” diye niteleyerek konuştu.

Finalde karşılaşacakları Angola ile kapanmamış tıpkı hesaplarının olduğunu ve final maçına herkesi beklediğini nâkil tecrübeli teknikçi, “Galatasaray Nef’te kamer-kemiksiz bayraklar dalgalanacak. Tümce istediği formayı ruba. Bizim angajman ve beraberlik içerisinde neleri başardığımızı dünyaya gösterelim. ‘Lider aynı büyüklük geliyor’ sloganımızla tıpkısı elverişsizlik olmazsa o dünya kupasını hep bu arada kaldıracağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Osman Fark Etmek, eledikleri Özbekistan’ın 2012 yılında ayrımlı skorla acun kupasını kazandığını hatırlatarak, “O antlaşma savunma oyuncusuydum, samimiyetimle söylüyorum iki saat duşta ağladım. en son bire bir arkadaşım, ‘yarın maçımız var’ dedi. 6 tanenin acısını bugün alacaktım amma dünden artan bire bir usanç var galiba. Derişik olamadılar füru amma iyicene oyun oynadılar. Onları yetiştiren annelerin ellerinden öpüyor teşekkürname ediyorum. Haddinden Fazla mutluyum. Özbekistan’dan dahi intikamımızı aldık.” ifadelerini kullandı.

Müzelerinde acun kupasının az olduğuna dikkati çekici Nüfuz Etmek, “Kupayı kaldırana kadar heyecanım bitmez. Aksata günü güzelce ayrımsız meşale patlatalım, bütün beraber kaldıracağız kupayı baht olursa. Rakip kıpırdak Angola. 2014’de bitiş oynadı Rusya’yla, 2018’üstelik acun kupasını aldı elimizden. Demin gene finalde, hafife almamak lazım. Sahada 8. sevimli Türk milleti olacaktır, buna inanıyorum. Bayraklarla o coşkuyu beraber yaşayacağız.” diye niteleyerek konuştu

Takım kaptanı Bülent Korkulu: “Finale çıktığımız amacıyla çokça mutluyuz”

Milli takım kaptanı Bülent Yoğun de finale çıktıkları amacıyla çokça mutlu olduklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

“2018’dahi kaybettiğimiz bir bitiş olmuştu. Henüz sonradan Avrupa şampiyonu olduk, bilahare buraya hazırlandık. 8 kamer dinlenme kampı döneminden sonradan, gruplarda tüvana ülkelerle karşılaştık. Haiti maçında belli belirsiz bir tökezleme yaşadık. Bilahare hocamızın direktifleri doğrultusunda toparladık. Meksika, Fas ve demin da Özbekistan’ı geçtik. Henüz geçmiş farklı kaybettiğimiz Özbekistan maçının rövanşını kabul etmek için bu pik çokça mütekâsif olduk. Allah’a şükürler olsun bu maşın rövanşını alıp finale çıktığımız için çok mutluyuz.”

Hafta sonu acun kupasını kaldırmanın kendilerine baht olmasını dilediğini ve 2018’dahi kaybettikleri Angola’dan dahi alacakları tıpkısı rövanş olduğunu aktaran Bülent, “O maçı de alıp Allah’ın izniyle ülkemize bu bökelik sevincini keyiflendirmek istiyoruz. Veriş günü maça bilcümle taraftarlarımızı bekliyoruz, lütfen bizi serbest bırakmasınlar, o coşkuyu bütün gelişigüzel yaşayalım. Şampiyonluk kupası alarak ülkeye bir bökelik sevinci yaşatmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: