Türkiye Sigorta tendürüst bilişimcilerle 2. defa buluştu

Türkiye Sigorta’nın, bilgi teknolojileri alanına ilgili bu yıl ikinci kere düzenlediği “Hiring Challenge” programındaki haddinden fazla sayıda etabı başarıyla tamamlayan 31 zihayat, Türkiye Sigorta Vukuf Teknolojileri biriminde işe başladı.

Türkiye Sigorta açıklamasına bakarak, Türkiye Sigorta’nın, kayırıcı kaynağına değer ve öncelik veren yaklaşımıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan “Hiring Challenge” programının 2’ncisi tamamlandı.

Gençlere, ana nişane ve sigortacılıktan birim koçları ile işbaşı eğitimine büyüklüğünde çokça sayıda başlıkta öğüt ve kariyer desteği sunulan programda, 1000 başvuru arasından ustalık imtihan ve eğitimleri geçerek liyakatli olan 31 canlı yeni mezun, Türkiye Sigorta’birlikte işe başladı. Türkiye’nin bir nice değişik bölgesinden mevrut gençler, hibrit ayrımsız sistemle uzaktan çalışmaya başlayacak.

Açıklamada görüşlerine vadi verilen Türkiye Sigorta Vukuf Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Sevda Mersin Ağacı, sektörün öncü firması adına güre yeteneklerin, Türkiye Sigorta’yı tanımalarını, Türkiye Sigorta’nın yenilikçi açılım ve teknolojik üstünlüğüyle on sene içerisinde uluslararası alanda cümbüş gösteren benzeri uygulayım bilimi şirketi olma hedefine ortak olmalarını amaçladıklarını tabir etti.

Mersin Ağacı, alanında yetenekli gençlerle buluşmalarını sağlayan Hiring Challenge programı ile şirketin teknoloji alanındaki önceliklerine hemencek ilerlediğine meni ederek, “İlk ‘Hiring Challenge’ ile birçok tüvana bakir mezun arkadaşımız aramıza katılarak, kısa tıpkı süre içre değer yaratmaya başladı. Gençlerimize inanmaya ve desteklemeye devam ederek, andıran bir zamanda üçüncü programı birlikte hayata geçirmeyi planlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: