Türkiye’nin 735 başı yerde iadeli talebi reddedildi

Icra Vekili Bozdağ, Ankara’üstelik 13. Büyükelçiler Konferansı’nda açıklamalar da bulundu.

Bakan Bozdağ, ‘Türkiye’nin reddetme talepleri var. Bugüne büyüklüğünde 2012’den 2022’ye kadar ecnebi ülkelerden terör suçları çerçevesinde Türkiye bin 998 şerha adli teavün talebinde bulunmuş. Şu temel kadar 735’i reddedilmiş 18’i kabul edilmiş. Diğerlerinin cevabı daha yok.’ ifadelerini kullandı.Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara’bile 13. Büyükelçiler Konferansı’nda katılımcılara seslenme etti.

Icra Vekili Bozdağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar;

Adalet bulunmayan diyerek bağıranların gündeme getirdiği sevgili sayısı beşten fazlasını sayan çıkmıyor. O ilkokul tanesini dahi bilmiyorlar. Dosyayı, delilleri bilmiyorlar. Çabucak taraftarlıklarına göre, dosyayı görmeden taraftarlarının yazdıklarına inanarak o dosyada fariza özne bilge ve savcıları mahkum fail yaklaşım ortaya koyuyorlar.

Hak aramanın önündeki engelleri kaldırdık.

Türkiye’nin iade talepleri var. Bugüne büyüklüğünde 2012’den 2022’ye büyüklüğünde yabancı ülkelerden terör suçları çerçevesinde Türkiye bin 998 şerha adli yardımlaşma talebinde bulunmuş. Şu esas kadar 735’i reddedilmiş 18’i kabul edilmiş. Diğerlerinin cevabı henüz yok.

Yıldırı suçlarından AKARSU üyesi ülkelerden 893 talebimiz olmuş. Bunlardan yalnız 4’ünü kabul etmişler, 500’ünü reddetmişler.

Vekil Bozdağ’dan İsveç ve Finlandiya açıklaması

 

Icra Vekili Bozdağ: Kimsenin Türkiye’nin yargılamasıyla ilgili saraka hakkı yoktur

 

Bakan Bozdağ’dan saldırılarla ilişik izah

 

Share: