Tüvana istihdamı projesine SUTAŞ hibesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin dinç istihdamına katkı arz etmek hedefiyle hazırladığı Eş Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Projesi, Avrupa Birliği’nden mevhibe almaya adalet kazandı.

Büyükşehir Belediyesi ARGE Yazıhane Müdürlüğü, inovasyon ve uygulayım bilimi alanında tüvana istihdamına katkıda mevcut olmak hedefiyle ‘InnoSmart Together: Ortak Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Projesi’ni hazırladı. Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi oluşturup, bu alanda genç istihdamına katkıda bulunmayı hedefleyen projede; Bursa’da hayatiyetli, girişimcilik faaliyetlerine amatör, yenilikçi ürünler ve uygulayım bilimi alanında girişimcilik fikirlerini ilerletmek isteyen 18-45 gözyaşı arası girişimci adayları uğur yığın yerine belirlendi. Projeyle gelişigüzel, zat maddesel imkanlarıyla gelişim fikirlerini geliştiremeyen gençlerin girişimcilik yetenekleri, ticari ve sosyal ilişkileri geliştirilecek ve kültürlerin kaynaşmasını sağlayacak faaliyetlere düz verilecek.

‘Ulusal ve yerel konuşu kalkınma politikalarıyla ağır ezgi kendisine’ daha kapsayıcı ve çalışkan aynı yerli girişimcilik ekosistemine katkıda bulunacak olan projenin toplanmış süresi, 18 ay adına tasarlandı. Hep 243 bin 140 Euro bütçeli projenin yüzde 90’ı Avrupa Birliği yoluyla fonlanan ve Arsıulusal Barhana Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) yoluyla verilecek teberru ile karşılanacak. – BURSA

Share: