Üç yıldızın veladet hikayesi beyazperdede

Yıllar sonraları sahnelere dönerek hayranlarına yeniden müzik ziyafeti çeken Mahsun Kırmızıgül, sinemadaki başarısına bire bir yenisini elan eklemeye hazırlanıyor. Adlı direktör ve hanende Kırmızıgül, üç yıldızın tekevvün hikayesini anlatan Prestij Meselesi filminin fragmanını yayınladı.

Müzik yapımcısı Hilmi Topaloğlu’nun keşfettiği çaplı genç müzisyenlerin 1990-1993 yılları ortada yaşadıkları hikayeler, Prestij Meselesi filmi ile beyaz perdeye aktarılıyor. Mahsun Kırmızıgül, Özcan Deniz ve Haluk Levent’in müziğe olan tutkuları ve sahn mücadelelerini konu düzlük filmin yapımcılığını Nitelik Film üstleniyor. 3 Gücük Ay 2023’te vizyona girecek olan film, Türkiye özellikle olmak üzere Avrupa, Türki Cumhuriyetleri, Orta Doğu’dahi sinemaseverlerle buluşacak.

Mahsun Kırmızıgül, hem yazıp hem yönettiği Saygınlık Meselesi filminin soy bir rüya hikayesi olduğunu söyledi. Yıllardır hayalinin bu filmi elde etmek olduğunu belirten artist, hayallerine kuma olan tamlık arkadaşlarına de teşekkür etti.

“Sen starsın”

Türkiye’nin üç adlı isminin keşfediliş hikayesinin gişede rekor kırabileceğini söyleyen Kırmızıgül ve film ekibi, fragmanı hep alay malay izledi. Kendisi üzere filmin çok özel olduğunu anlatan artist, Hilmi Topaloğlu’nun bir talih avcısı olduğunu kaydetti. Prestij Meselesi filminin kendisi üzere ayrı bire bir yeri olduğunu anlatan Kırmızıgül, Topaloğlu ile umudunu kaybettiği benzeri günde Unkapanı’nın basamaklarında tanıştığını, Topaloğlu’nun o çağ kendisine “Sen starsın” dediğini ve zaman bu filmi o iki lafız için yaptığını anlatım etti. – İZMİR

Share: