Ukrayna’nın BM Daimi Temsilcisi: Acımasız heyeti Umumi Kurul’a girerken arkasında dem izi bırakıyor

Ukrayna’nın Konfedere Milel (BM) Daimi Temsilcisi Sergiy Kyslytsya, BM Genel Kurulu’nun 11’inci alışılmamış hususi oturumunda yaptığı konuşmada sivilleri kasten kasıt almanın benzeri cidal suçu olduğuna belen ederek, “Zalim heyeti Genel Kurul’a girerken arkasında soluk izi bırakıyor ve mağaza adam eti kokusuyla doluyor. Suriye’dahi mufassal müddet tahammül ettiğimiz şey bu, bugün Ukrayna’da olan bile bu” dedi.

Ukrayna’nın BM Daimi Temsilcisi Kyslytsya BM’bile yaptığı konuşmada, Rus güçlerin cemaziyelevvel payitaht Kiev özellikle atılmak üzere Ukrayna’nın şehirlerine yönelik düzenlediği saldırılara ilişkin, “Site merkezlerindeki erke tesisleri, konut binaları, okullar ve üniversiteler, müzeler ve kavşaklar, Rusya Savunma Bakanlığı’nın henüz sonraları meşru zar ettiği hedefler arasındaydı. Mecmu dünya, insanlarımızı öldüren yıldırı devletinin köken yüzünü tıpkısı misil henüz gördü” dedi. Sivilleri bilerek amaç almanın ayrımsız cidal suçu olduğuna belen eden Kyslytsya, “Rusya, evlerinde uyur veya işe revan sivillere, okula revan çocuklara füze saldırıları düzenleyerek, tür olan yer canlı şekilde caydırılması müstelzim bir terör devleti olduğunu benzeri kez daha kanıtlamıştır” ifadelerini kullandı.

“BM KRİTİK BİR EŞİKTE”Kyslytsya BM’nin nazik ayrımsız eşikte olduğunu vurgulayarak, “Rusya bizi, Hitler’in hâkim ulusları obstrüksiyon, sahte referandumlar ve Anschluss ( Avusturya’nın ilhakı) ile yok ettiği 1930’lara et kafalı terk etmek amacıyla elinden geleni yapıyor. Demin, BM’nin ya güvenilirliğini ferasetsiz kazanacağı ya üstelik başarısızlığa uğrayacağı ciddi bir eşikteyiz. Şayet ikincisi gerçekleşirse kendimizden bambaşka kimseyi suçlamamalıyız. Çünkü BM Antlaşması’nın ilkelerini mukayyet olmak bizim sorumluluğumuzdadır. Acımasız heyeti Umumi Kurul’a girdiğinde arkasında ayrımsız içki izi bırakıyor ve mağaza adam hitit kokusuyla doluyor. Suriye’bile çok ayrıntılı müddet sabır ettiğimiz molekül buydu, bugün Ukrayna’da olan üstelik bu” dedi.”BM İÇİN VAROLUŞSAL BİR TEHDİT”

Eylülden beri Rusya’nın arsıulusal hukuka ve ilkelerine cebin aynı yanlışlık işlediğini tabir fail Kyslytsya, konuşmasında Ukrayna’nın 4 bölgesinin Rusya eliyle ilhakına üstelik değindi. 4 bölgenin ilhakının BM için varoluşsal tıpkı zılgıt oluşturduğuna bel fail Kyslytsya, “Sanki referandumların, bizim ‘halk iradesinin ifadesi’ dediğimiz şeyle hiçbir ilgisi yoktu. Hangi yasalı açıdan ne üstelik beceri yöntemler açısından” dedi.

Share: